• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Ruszył remont drogi wojewódzkiej w Chabówce

Data: 12 kwietnia 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 2010

Rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej 958. W Chabówce pojawili się robotnicy i rozpoczęli remont nawierzchni drogi. Na pasie od wiaduktu w stronę Rokicin Podhalańskich sfrezowana została stara, zniszczona nawierzchnia, którą zastąpi nowy dywanik asfaltowy.

Roboty realizowane są na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, a współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi z Chabówki do Zakopanego. Projekt przewiduje odcinkową wymianę nawierzchni, wzmocnienie skarp nasypów drogowych, przebudowę przepustów, przebudowę 11 obiektów inżynierskich na ciekach krzyżujących się z DW 958, budowę i rozbudowę odwodnienia drogi. Łączna długość odcinków objętych rozbudową wynosi 23,406 km.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Komentarze

Kostek
15.04.2018 18:36
IP: 91.231.23.244

Jeżeli przebudowa drogi wojewódzkiej 958. w Chabówce będzie przebiegała w tempie (kilkuletnim) przebudowy odcinka choćby w Bielance przy bierności gmin to należy współczuć użytkownikom utrudnień. Jeżeli do tego dodamy choćby przyzwolenie na przekierowanie w ostatnich tygodniach kwietnia całego ruchu samochodowego z zakopianki przez Rabkę wychodzi całkowita bezradność. Jak jest zostanie zabezpieczony interes „u z d r o w i s k a”. W jaki sposób zostanie ograniczone zanieczyszczanie spalinami uzdrowiska. Podczas każdego weekendu wzmożony ruch dostatecznie korkuje ulice przelotowe. Czy w tym okresie zostaną uruchomione stałe patrole policji umożliwiające wyjazd mieszkańcom z terenów posesji? Co z tego uzyska Rabka i jaka będzie postawa powiatu zarządcy odcinka drogi od ronda na Sądeckiej do Chabówki?

raff2008
13.04.2018 20:16
IP: 185.174.115.77

A gdzie chodnik? Nawazniejsza sprawa na tamtym odcinku!

Zbój Z Gór
12.04.2018 21:54
IP: 92.75.161.170

Przebudowa trefnego ostatniego remontu tej drogi ? ,czy mydlenie oczu ludziom remontem.. Rabczańskie gusła, albo oszczędności na kratkach ściekowych w drogach dojazdowych do drogi wojewódzkiej przyniosĺy rychło roboty, czemu ich nie ma np w Rabie ? ...aaa tam zaoszczędzono dla Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie ????????????????. Tak wygląda gospodarka poszczególnych gmin i koordynacja prac ZDW z Krakowa w zakresie robót o których nie mają doświadczenia gminy, chodź niektóre wykazują się rozsądkiem. Myślę że do dziś wyobraźnia całej administracji drogowej nie wybiega ponad minimum dopuszczalnej wiedzy o zabezpieczeniu dróg w zakresie ich budowy, jak i bezpieczeństwa późniejszego urzytkowników. Poprostu mineły lata, przyszła kasa i wytyczne gdzieś z wyższa i lenie muszą zrobić to co na papierze. Brawo ????

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »