• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Kilometr tunelu pod Luboniem Małym (zdjęcia)

Data: 13 kwietnia 2018, Piątek / Ilość wyświetleń: 3494

Ponad 1 kilometr tunelu, którym poprowadzi nowa droga ekspresowa S7, wydrążono pod Luboniem Małym. Prace postępują głównie od strony północnej, gdzie drążone są dwa tunele. Od południowej zaawansowanie jest dużo mniejsze - jest tylko jeden wlot od długości kilkudziesięciu metrów, a drążenia drugiego jeszcze nie rozpoczęto.

Na odcinku Lubień-Naprawa trwają przygotowania do budowy wiaduktu, który przebiegał będzie nad starą zakopianką, a który połączy istniejącą dwupasmówkę z nowo budowaną drogą ekspresową. Postęp robót na całym odcinku wynosi ok. 52%.

Na odcinku Naprawa-Skomielna Biała wydrążono wraz z wykonaniem obudowy tymczasowej w sumie 1 km 144 m tunelu pod górą Mały Luboń. Z kolei na odcinku Skomielna Biała - Chabówka postęp robót jest na poziomie 88-97%.

Galerię zdjęć z drążenia tunelu można obejrzeć: TUTAJ.

Źródło: Podhale24.pl

Komentarze

zainteresowany
14.04.2018 21:43
IP: 176.100.196.123

To ciekawe , bo na stronieGDDKiA podaja , ze na odcinku Skomielna - Chabowka postep prac wykonanych to 53.7% . Dlugosc tunelu 1km to suma wszystkich otworow

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »