• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Konkurs języka niemieckiego w Romerze (zdjęcia)

Data: 16 kwietnia 2018, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1116

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rabce-Zdroju odbył się etap wojewódzki IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Trzyosobowe drużyny z 10 szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujące szkoły z Rabki – Zdroju, Jordanowa, Suchej Beskidzkiej, Mszany Dolnej, Skawiny, Sułkowic, Brzeska oraz Krakowa zmierzyły się w turnieju wiedzy o Niemczech. Drużyny musiały przejść przez 12 rund pytań zawartych w prezentacji multimedialnej. Uroczystego otwarcia konkursu oraz wręczenia nagród dokonała dyrekcja szkoły:Joanna Lichoń oraz Marek Świder.

Jury w składzie: Barbara Gwiżdż, Genowefa Hornik oraz Bartosz Budziak przyznało:I miejsce – drużynie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej – Beskidzkiej, w składzie: Marta Palcar, Marta Sikora, Damian Strojny, opiekun: Magdalena Pochopień. Zwycięska drużyna reprezentuje Małopolskę w finale, 27 maja 2018 w Goethe Institut Krakau.

II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, w składzie: Katarzyna Trojak, Krzysztof Sionko, Fabian Szylar, opiekun Anna Karwala – Ożóg.

III miejsce przyznano drużynie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce -Zdroju,w składzie Zofia Kordeczka, Jan Rucki, Albert Jamróz, opiekun Bogusław Lańczyk i ex aequo drużynie z Zespołu Szkół im.Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, w składzie: Martyna Gibas, Ewelina Pindel, Renata Kozina, opiekun Katarzyna Staszak.

W przeprowadzeniu konkursu pomagali uczniowie należący do Koła Wolontariatu I LO Weronika B., Emila S., Joanna S., Karolina N., Zuzanna K., Karolina D., Daniel R. oraz Marcin S. Organizatorem konkursu było PSNJN oraz I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju.

Bank Spółdzielczy w Jordanowie, PKO BP, Österreich Institut Krakau oraz Burmistrz Rabki -Zdrój byli sponsorami dyplomów, podziękowań, nagród i gadgetów, które otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju oraz ich opiekunowie. Przez Koło Jordanów PSNJN sponsorowany był słodki poczęstunek.

Patronat honorowy nad konkursem pełni Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE w Warszawie.

Koordynator konkursu Marzena Lańczyk, fotografia Marian Krzymiński

Galeria zdjęć

Komentarze

o o o
17.04.2018 08:01
IP: 37.248.163.37

Bardziej w niemczech potrzebny jest arabski. Większość programów na kablówce jest w arabskim w wynajętych mieszkaniach i hotelach. Bez sensu się uczyć zanikającego języka.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »