• Środa, 16 stycznia 2019
  • Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Informacje

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju świętuje jubileusz (zdjęcia)

Data: 17 maja 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1668

Małopolski Oddział Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej świętuje jubileusz 60-lecia działalności. Uroczystości na szczeblu wojewódzkim odbyły się w Krakowie. Wcześniej jubileusz ten świętowali członkowie oddziału PKPS w Rabce-Zdroju.

Rabczański oddział rozpoczął je mszą św., którą w intencji wszystkich byłych i obecnych członków koła, odprawił ks. Józef Kapcia w kaplicy św. Franciszka w Szkole dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących św. Teresy. Życzenia członkom koła składali na ręce prezes Urszuli Chrustek m.in. burmistrz Ewa Przybyło, ks. Kapcia i siostra Irmina Landowska. - Wyrażam ogromny podziw i podziękowanie dla was, bo społeczność rabczańska, ta która potrzebuje pomocy, bez waszej pomocy nie poradziła by sobie w życiu – podkreślała burmistrz.

12 maja delegacja Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju, wspólnie z burmistrz Ewą Przybyło i wiceburmistrzem Robertem Wójciakiem, udała się do Krakowa na obchody wojewódzkie. W Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyła się jubileuszowa uroczystość z udziałem reprezentacji PKPS z terenu Małopolski. Z okazji jubileuszu odznaczono wielu działaczy PKPS i osoby zasłużone dla organizacji, w tym m.in. z Rabki-Zdroju. Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski została uhonorowana prezes PKPS w Rabce-Zdroju Urszula Chrustek. Złote Odznaczenia PKPS nadane przez Radę Naczelną PKPS otrzymali: Maria Derek, Lidia Kołdras i Joanna Lelek. Srebrne Odznaczenia PKPS nadane przez Małopolski Zarząd Wojewódzki odebrali: Stanisława Ceklarz, Józefa Mucha, Maria Chudy, Elżbieta Czarnecka.

Medale okolicznościowe z okazji 60-lecia PKPS nadane przez Małopolski Zarząd Wojewódzki otrzymali: Ewa Przybyło - burmistrz Rabki-Zdroju, Jadwiga Kawwa - prezes Uzdrowiska Rabka, Urszula Chrustek - prezes PKPS w Rabce-Zdroju, Anna Źrubek - dyrektor Uzdrowiska Rabka i Barbara Łopata - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju.

W uroczystości udział wzięli m.in. poseł Edward Siarka, przedstawiciele wojewódzkich władz rządowych i samorządowych, miejskich władz Krakowa, burmistrzowie, wójtowie i radni gmin, w których prężnie działają oddziały PKPS oraz oczywiście władze krajowe, wojewódzkie i terenowe stowarzyszenia niosącego pomoc najbardziej potrzebującym, jego członkowie, partnerzy, przyjaciele i sponsorzy.

Dla gości uroczystości zagrał i zatańczył zespół regionalny Robcusie z Rabki-Zdroju.

Polski Komitet Pomocy Społecznej od 60 lat w sposób dobrowolny i bezinteresowny pomaga osobom i rodzinom, które z różnych przyczyn niezdolne są do rozwiązywania swych życiowych problemów, w szczególności ludziom starszym, niepełnosprawnym, chorym samotnym, zagrożonym demoralizacją, rodzinom pozbawionym środków do życia, ubogimi bezdomnym.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, (mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

zoska
20.05.2018 20:39
IP: 94.254.151.78

To prawda Ta Pani byla skromna a medal odebrala w niebie bez rozglosu

koza z pastwiska
20.05.2018 14:14
IP: 94.254.151.78

Szybko Panstwo zapomnieli o Pani Olszynskiej ato wszystko kreci sie dzieki jej pracy

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »