• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

EuroWeek - kasinczańskie szkoły na warsztatach językowych

Data: 12 czerwca 2018, Wtorek / Ilość wyświetleń: 504

Uczniowie trzech szkół podstawowych z Kasinki Małej, tj. Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z nauczycielkami języka angielskiego – Katarzyną Nawarą, Anną Kołodziejczyk, Anną Kawulą oraz nauczycielkami Sylwią Wąchałą i Magdaleną Mila wzięli udział w 5-dniowych warsztatach językowych na Ziemi Kłodzkiej.

Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Peru, Etiopii, Indonezji, Dominikany, Ukrainy, Austrii, Hiszpanii, Włoch, Serbii, Gruzji i Japonii.

EuroWeek jest programem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, uczy wielokulturowości i rozwija kreatywność. Wolontariusze w ciekawy sposób zaprezentowali uczniom naszych szkół kulturę, historię, a także tradycje krajów, w których mieszkają. Uczniowie brali udział w różnorodnych formach pracy grupowej, np. debacie oksfordzkiej, konferencji prasowej, energizerze, talent show. Ponadto podczas ćwiczeń praktycznych nakręcili krótkie filmiki w języku angielskim, odgrywali różne scenki, a także śpiewali piosenki anglojęzyczne.

Dzięki tym warsztatom uczniowie stali się bardziej pewni siebie, zmotywowani do komunikowania się w języku angielskim oraz przełamali bariery kulturowe. Ponadto wolontariusze wybrali się z uczestnikami warsztatów na wycieczkę po urokliwej miejscowości Lądek-Zdrój, w której nasza grupa była zakwaterowana. Mogliśmy podziwiać część uzdrowiskową tej pięknej miejscowości.

Każdy uczeń otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach. Podziękowania należą się również dyrektorom szkół z Kasinki Małej za umożliwienie uczniom i nauczycielom wyjazdu.

Źródło: Nauczycielki j. angielskiego

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »