• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Gorczańskie spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu - Rzekach (zdjęcia)

Data: 13 czerwca 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 1939

10 czerwca Na Ogrodach w Lubomierzu-Rzekach odbyło się XIV Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę poprowadził o. proboszcz Piotr Głód oraz miejscowy chór parafialny.

Po pełnej skupienia modlitwie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, przygotowani przez panie: Annę Kuczaj i Joannę Dudę, w programie artystycznym Kochamy Cię Ojcze Święty wspominali postać Jana Pawła II, który wędrował gorczańskimi szlakami i przebywał w szałasie Papieżówka znajdującym się na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego.

Przed uroczystą mszą św. wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba powitał przybyłych na to spotkanie znamienitych gości. Zgromadzeni Na Ogrodach goście oraz mieszkańcy Lubomierza wzięli udział we mszy św., której przewodniczył ks. dziekan Marek Wójcik; koncelebrowali ją o. Piotr Głód, o. Marek Andrzejewski i ks. Jan Potoplak.

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej, Chór parafialny Jutrzenka oraz Mali muzykanci, którymi kieruje Dorota Wcisło.

Po zakończonej Eucharystii głos zabrali zaproszeni goście: Wiesław Jańczyk oraz Urszuła Własiuk, a wójt gminy Bolesław Żaba podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości i zaprosił na kolejne, XV Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II.

Na zakończenie rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu zaprosili wszystkich na pyszny poczęstunek: ciasto, owoce, chleb ze smalcem, ogórki kiszone i kiełbaskę z grilla.

Joanna Duda / materiały prasowe

Galeria zdjęć

Komentarze

Kaśka
15.06.2018 17:10
IP: 83.22.160.249

A na zdjęciu trzecim od końca to kto? Mis Gminy? Tak siedzieć to nieprzyzwoite.

Ja
14.06.2018 21:06
IP: 83.10.190.186

O, Młodzież Wszechpolska już jest, tylko ONR-u brakuje jeszcze w tym cyrku... Z pewnością Jan Paweł II marzył o takiej szopce.

skrzat
14.06.2018 20:10
IP: 37.47.75.19

No to się tam JPII Święty przewraca w watykańskim grobie - młodzi nacjonaliści z faszyzującej MW hołd mu przyszli oddać. A on uczył, że nacjonalizm to zło i wyrodzenie patriotyzmu. Władzom jak widać to nie wadzi. No ale jak się kończy znajomość nauczania JPII na papieskich kremówkach....

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »