Informacje

XVIII Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy

Data: 11 lipca 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 419

Już po raz osiemnasty najlepsi dojarze i dojarki sztucznej mućki zjadą do Rabkolandu, aby zmierzyć się w jednych z najbardziej niezwykłych zawodów w Polsce! Najbliższe Mistrzostwa odbędą się tradycyjnie w trzecią sobotę lipca, czyli 21.07.2018 w godzinach 10.00-15.00. Po raz piąty kobiety i mężczyźni zmierzą się w osobnych kategoriach.

Już od niemal dwóch dekad zawodnicy z kraju i państw ościennych prześcigają się w ilości udojonego mleka podczas szalonych Mistrzostw Polski w sercu Rabki. Wśród zawodników można znaleźć prawdziwych profesjonalistów, którzy na dojarce własnej konstrukcji trenują przez cały rok. Warto bowiem wiedzieć, że dojenie kultowej sztucznej krowy Robculi (poj. 15 litrów) zdecydowanie różni się od dojenia żywego zwierzęcia. Z żywą krową należy obchodzić się delikatnie, z wyczuciem odprowadzając mleko z góry w dół wymion. Wymiona Robculi trzeba natomiast po prostu ściskać, a jak mocno i jak szybko - wiedzą tylko najlepsi zawodnicy!

W ubiegłym roku po raz kolejny Mistrzem Polski został Konrad Urbańczyk z Raby Wyżnej, dojąc w minutę 3450 ml mleka, a tytuł Mistrzyni Polski przypadł pani Annie Budzeń z Boczków Chełmońskich (ponad 2800 ml mleka w minutę!). Kto zostanie Mistrzem Dojarstwa 2018? Dowiemy się już 21 lipca!

Aby obejrzeć tegoroczne Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy i pokibicować niezwykłym zawodnikom, wystarczy zakupić bilet wstępu do Rodzinnego Parku Rozrywki RABKOLAND w regularnej cenie. Oprócz emocji podczas zawodów zapewnia on także całodzienną zabawę NO-LIMIT na wszystkich atrakcjach Rabkolandu.

Źródło: Rabkoland

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »