• Niedziela, 17 lutego 2019
  • Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

Informacje

Rabka Festival - podsumowanie (zdjęcia)

Data: 12 lipca 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 2205

RABKA-ZDRÓJ: Kilka tysięcy osób - dzieci i dorosłych - wzięło udział w Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej, który otworzył sezon wakacyjny w Rabce-Zdroju.

700 dzieci uczestniczyło w festiwalowych warsztatach, 300 w spotkaniach autorskich, połączonych ze spektaklami teatralnymi w teatrze, 400 w spotkaniach z twórcami w kinie „Śnieżka”. 27 rodzinnych drużyn ukończyło literacką grę terenową w Parku Zdrojowym. Ilości uczestników spotkań autorskich, literackich zabaw w „czytelni na polu”, wieczornych czytań książek, w wykonaniu wybitnych aktorów i koncertu finałowego w wykonaniu dziecięcego zespołu „Majeranki” nie jesteśmy w stanie dokładnie zliczyć, bo nie obowiązywały na nie zapisy. Szacujemy, że było to około 4000 osób. Co ciekawe, uczestnikami były nie tyko dzieci, ale także towarzyszący im dorośli, którzy z wielkim zaangażowaniem brali udział w festiwalowych wydarzeniach. Okazuje się, że dobra literatura dziecięca porywa zarówno małych i dużych. Festiwalowi towarzyszył cykl prezentacji dla dorosłych, pod wspólnym hasłem „Co sprawia, że dzieci zostają czytelnikami?”, w trakcie którego specjaliści - praktycy przedstawili nietypowe formy promocji czytelnictwa. Podczas spotkania zapowiedziano konkurs na „Pomysł promocyjny roku”, który odtąd towarzyszył będzie Rabka Festival. Udział może wziąć każdy, kto wymyśli, zrealizuje i opisze oryginalny pomysł promujący czytelnictwo. Nagrodą jest pobyt z osobą towarzyszącą w Rabce Zdroju, podczas kolejnej edycji Rabka Festival, połączony z możliwością skorzystania z zabiegów SPA, ufundowany przez Uzdrowisko Rabka. Regulamin konkursu zostanie ogłoszony po wakacjach.

Wśród festiwalowych gości ludzie książki, między innymi: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Barbara Gawryluk, Julia Friese (dzięki pomocy Goethe-Institut), Izabella Kaluta, Joanna Krzyżanek, Grzegorz Leszczyński, Eva Lindstrom, Marianna Oklejak, Joanna Olech, Eliza Piotrowska, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak oraz aktorzy: Anna Seniuk, Tomasz Schimscheiner, Jerzy Stuhr, Wiktor Zborowski. Połowa festiwalowego programu została zrealizowana przez artystów tworzących na co dzień w Rabce. Ogromną pomocą służyli wolontariusze: studenci Wydziału Polonistyki UJ i Liceum im. Romera w Rabce-Zdroju.
Rabka Festival jest laureatem nagród: Książka Roku IBBY 2017 – za upowszechnianie czytelnictwa, Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015 i Kulturowe Wydarzenie Roku 2015.

Tegoroczna edycja jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Rabka – Zdrój. Organizatorem jest Agencja Promocyjna OKO, współorganizatorem - Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju.

Iwona Haberny

Galeria zdjęć

Komentarze

piguła
22.07.2018 23:51
IP: 212.91.116.130

@jak długo tego bałaganu w Rabce Ty będziesz kolejny do geriatrii...jeszcze troche.

Ja
15.07.2018 17:58
IP: 94.254.144.32

Dobry fotograf tak robi zdjęcia ze mimo obecności tylko kilkunastu osób wygląda jakby było kilkudziesięciu. Taki foto-trik

mama
15.07.2018 17:11
IP: 37.47.75.39

Piękne zdjęcia!!! Na Rabka Festival było faktycznie bardzo dużo dzieci.Przyjechały z różnych stron Polski. Dzieci było tak dużo, że ciężko było dostać się na wiele zajęć. Świetna impreza. Wielkie dzięki dla organizatorów. Rabka Festival, to strzał w dziesiątkę. Dziękuję!!!

jak długo tego bałaganu w Rabce
13.07.2018 09:39
IP: 83.27.5.185

Jaja sobie robicie. Gdzie widzieliście i kto, tyle dzieci w Rabce. To chyba razem z moherami i geriatrią, bo tych jest w Rabce coraz więcej i będzie jeszcze więcej. Budują się kolejne DPS-y. Ponadto, kto promuje w Rabce KOD i jaki ma w tym interes.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 5 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »