• Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Wiadomości
Data: 17 lipca 2018, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3761

Za nami V Turniej Piłkarski w Rdzawce (zdjęcia)

Klub Sportowy Gorce Rdzawka był organizatorem V Turnieju Piłkarskiego, który przez dwa dni – sobotę i niedzielę rozgrywany był na boisku sportowym przy szkolne w Rdzawce.

Pierwszego dnia w kategorii OPEN (16 lat i więcej) do turnieju przystąpiło ponad 120 zawodników w 16 drużynach. Pomimo niesprzyjającej pogody i pogorszenia się warunków na płycie boiska, zawodnicy zaciekle walczyli o dotarcie do finału. Ostatecznie zwycięską drużyną okazała się być TS PATRONI, która w serii rzutów karnych pokonała zawodników KS GORCE RDZAWKA. O trzecie miejsce walczyły ze sobą zespół z Rdzawki: WUJEK TO SPOKO GOŚĆ oraz FC ROMANUM. Podium zdobył pierwszy z nich. Po wielkim finale Ewa Przybyło, burmistrz Rabki-Zdroju, osobiście wręczyła nagrody dla najlepszych drużyn oraz wyróżnionych zawodników, którymi zostali: najskuteczniejszy strzelec - Daniel Świder (WUJEK TO SPOKO GOŚĆ), najlepszy zawodnik - Dawid Antolak (TS PATRONI), najlepszy bramkarz- Stanisław Karkula (KS GORCE RDZAWKA)

Po rozdaniu nagród rozpoczęła się zabawa taneczna podczas, której przygrywał zespół LAJT z Rzepisk. Organizatorem festynu była Ochotnicza Straż Pożarna z Rdzawki.

Niedzielna część turnieju rozpoczęła się o godzinie 11:00, a zawody odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: Przedszkolaki, dzieci w wieku 8- 10 lat, dzieci w wieku 11-13 lat oraz dzieci w wieku 14-15 lat. W niedzielnych rozgrywkach wzięło udział w sumie około 150 uczestników z Rdzawki, Skawy, Lasku, Ludźmierza i Skawy. Dla wszystkich uczestników i obserwatorów turnieju, mamy zawodników z Rdzawki przygotowały pyszny poczęstunek oraz wodę. W dwóch najmłodszych kategoriach wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

W kategorii 11-13 lat wzięły udział trzy drużyny, zwycięzcą została Szkółka Piłkarska MASTERKIDS ze Skawy, przed dwoma drużynami Szkółki Piłkarskiej GORCE RDZAWKA. W tej kategorii rozdano pamiątkowe medale dla każdego z uczestników, statuetkę najlepszego zawodnika (Adrian Grudnik – MASTERKIDS - Skawa) oraz dyplomy dla króla strzelców (Bartosz Firek – PEREŁKI RDZAWKI – Rdzawka) i najlepszego bramkarza (Artur Sroka – POLSKIE WILKI – Rdzawka).

Również w kategorii 14 – 15 lat wzięły udział trzy drużyny. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy LKS SZAROTKA CHOCHOŁÓW, drugie - KS WIERCHY LASEK, a trzecie – RDZAWKA. O miano najlepszego zawodnika walczyli Łukasz Mulica (LKS SZAROTKA CHOCHOŁÓW) oraz Dawid Jaróg (KS WIERCHY LASEK). Zwycięzca został wyłoniony na drodze rzutów karnych. Został nim Łukasz Mulica.

Organizatorzy - KS Gorce Rdzawka, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i OSP Rdzawka - pragną serdecznie podziękować piekarni ŻARNECKI, salonowi rowerowemu KROSS w Rabce, firmie Dubiel Vitrum, a także termom GORĄCY POTOK i TERMA BANIA za wsparcie naszych rozgrywek.

Opracowali: organizatorzy

Czwartek, 25 kwietnia 2024 14:45