Informacje

Majeranki jadą na jubileuszowe Święto Dzieci Gór. Ekspert wysoko ocenia dziecięcy zespół regionalny

Data: 30 kwietnia 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1771

RABKA-ZDRÓJ: Dziecięcy zespół regionalny Majeranki, działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej, jako jeden z pierwszych uzyskał kwalifikację na Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Święto Dzieci Gór", który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 22 - 29 lipca. - Majeranki należą do najlepszych dziecięcych zespołów regionalnych w Małopolsce - powiedział po kwalifikacji Benedykt Kafel, etnograf, folklorysta, badacz i popularyzator kultury ludowej, przedstawiciel Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

- Program, który przedstawiły Majeranki jest interesujący. Oczywiście więcej będzie można powiedzieć po festiwalowej gali. Dziś zaliczam go jednak do grona kilku, kilkunastu najlepszych dziecięcych zespołów regionalnych w Małopolsce. To zespół, który robi programy o jakie nam chodzi - nie tylko tańce, ale gry i zabawy, które są najbliższe folklorowi dziecięcemu. Zresztą, od kilku lat nie mamy już zastrzeżeń do wielu rzeczy, które robią - mówi nowosądecki etnograf w rozmowie z Gorce24.pl.

W corocznym Święcie Dzieci Gór bierze udział 12 dziecięcych zespołów regionalnych - 6 z Polski, 6 z zagranicy.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Elżbieta
02.05.2012 10:01

Oni są rewelacyjni, nie widziałam tego występu ale jestem pewna że jest on wspaniały tak samo jak reszta ;) Pozdrawiam

michal
30.04.2012 23:16

Brawo"Majeranki"Gratuluje sukcesu Slychac o Was nie tylko w Polsce jeszcze raz dzieki za to co robicie!

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 5 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »