• Środa, 20 stycznia 2021
  • Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Informacje

Odszedł Jerzy Janowiec

Data: 6 grudnia 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1866

W wieku 89 lat zmarł społecznik, patriota, architekt i harcerz - Jerzy Janowiec z Zarytego. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 7 grudnia o godz. 12.00 w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Był członkiem legendarnej, powojennej II Drużyny Harcerzy imieniem Generała Władysława Sikorskiego przy Prywatnym Gimnazjum i Liceum Koedukacyjnym dr Jana Wieczorkowskiego w Rabce-Zdroju. Angażował się w uroczystości rocznic Zbrodni Katyńskiej - był osobą, która z powództwa cywilnego pozwała i doprowadziła Rosję, jako państwo, do procesu w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Zaangażował się w powstanie albumu „Rabka na starej fotografii”, którego był współautorem, oraz tablicy poświęconej ks. Józefowi Hojołowi, kapelanowi AK i II Drużyny Harcerzy im. gen. Wł. Sikorskiego.

(mr)

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Harcerz
06.12.2018 21:16
IP: 176.100.193.183

Odszedł na wieczną wartę. Wierny i wielki Druhu, spoczywają w pokoju wieczny. Niech Miłosierny Pan przyjmie Cię do grona zbawionych w niebie. Żyłeś tak, że ślady Twoich stóp przetrwały Cię. Pozostawiłeś po sobie bardzo dobre i miłe wspomnienia. Czuwaj!!!