• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

Informacje

IV Walentynkowy Bal Charytatywny (zdjęcia)

Data: 11 lutego 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1714

W remizie OSP w Skomielnej Białej, pod honorowym patronatem posła na Sejm Edwarda Siarki i burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra, odbył się IV Walentynkowy Bal Charytatywny zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Rabce-Zdroju.

Atrakcjami wieczoru była zabawa przy muzyce zespołu MELODIKA, występ kabaretu Truteń ze Skawy i licytacja fantów przekazanych na aukcję charytatywną, którą prowadziła Katarzyna Florek. Największą kwotę uzyskano za ikonę Krzysztofa Krzysztofiaka - 1000 zł. Plastron kolarza Rafała Majki został wylicytowany za 500 zł.

Zebranych gości powitały Józefa Nizioł, prezes rabczańskiego koła PSONI i jej zastępca Bożena Sularz. - Z całego serca dziękujemy uczestnikom zeszłorocznego balu za Wasz piękny gest pomocy, za wsparcie naszej działalności, a także osobom, które nie uczestniczyły w balu, a wpłaciły darowiznę – mówiły. - Ogółem dochód z balu w 2018 r. wyniósł 26 522,00 zł, który zwiększył środki gromadzone na budowę szybu windowego, zakup i montaż windy – mówiły. - W 2018 r. do zbiórki funduszy na ten cel przyłączyło się wielu prywatnych przedsiębiorców oraz osoby fizyczne wpłacające darowizny. Pozyskaliśmy też środki z 1% w wysokości 45 tys. zł oraz ze zbiórek publicznych. Wszystkim, którzy nas wspierają z głębi serca dziękujemy. W chwili obecnej zgromadzone fundusze wystarczają na budowę szybu i prace wykończeniowe, natomiast na zakup i montaż windy nadal zbieramy brakujące środki. Koszt planowanej inwestycji jest ogromny ( winda 8-mio przystankowa przelotowa, szyb 12 m wysokości).

Dochód z sobotniego balu (ostatecznie zamknął się kwotą 25 920 zł) zostanie w całości przeznaczony na zakup i montaż windy.

Źródło: organizatorzy

Galeria zdjęć