• Imieniny: Anieli, Renaty, Kastora
Wiadomości
Data: 18 marca 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2840

Wiktor Pajdzik ze złotem (zdjęcia)

W Lommel w Belgii został rozegrany największy turniej Taekwondo Olimpijskiego - Puchar Świata G2 Belgium Open. Klub UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowali: Karolina Szczęsnowska, Wiktor Pajdzik, Oskar Pilch i Maksymilian Śmieszek.

W zawodach startowało 1272 zawodników z 69 różnych krajów. Złoty medal zdobył Wiktor Pajdzik, który pokonał w półfinale przed czasem Hiszpana oraz w finale również przed czasem zawodnika z Pakistanu.

Brązowy medal zdobyła Karolina Szczesnowska wygrywając z zawodniczkami z Belgii oraz Niemką. O wejście do finału zadecydował jeden punkt ujemny, który zawodniczka dostała w ostatnich minutach walki.

Piąte miejsce zdobył Maksymilian Śmieszek, który pokonał zawodnika z Francji i z Niemczech. Niestety walkę o wejście w strefę medalową przegrał nieznacznie z reprezentantem Australii.

Oskar Pilch po zaciętej walce uległ reprezentantowi Niemiec i odpadł z rywalizacji.

Kolejny sprawdzian naszych zawodników odbędzie się 29-31 marca w Hamburgu Puchar Świta German Open. To ostatni puchar przed Mistrzostwami Polski.