• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

Informacje

Sukcesy uczniów Liceum Tischnera

Data: 18 kwietnia 2019, Czwartek / Ilość wyświetleń: 817

Dwoje uczniów Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju osiągnęli znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Grzegorz Czaja wygrał indeks na AGH, a Agnieszka Kopeć, dzięki sukcesowi na olimpiadzie biologicznej, ma ułatwioną drogę na większość uczelni w Polsce.

W XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” w gronie laureatów w dziedzinie fizyki znalazł się Grzegorz Czaja uczeń klasy IIIA II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera. Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Z kolei w Warszawie odbyły się zawody III stopnia 48. Olimpiady Biologicznej. W etapie centralnym startowało 84 uczniów z całej Polski, w tym uczennica klasy 3d – Agnieszka Kopeć, która uzyskała tytuł finalistki. Agnieszka Kopeć w zawodach centralnych OB przedstawiła pracę badawczą pod tytułem „Ocena antropopresji na środowisko przyrodnicze Naprawy na podstawie obserwacji mchów”.

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN Agnieszka Kopeć zostaje zwolniona z egzaminu maturalnego z biologii i otrzymuje 100% z egzaminu maturalnego z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Tytuł finalisty zawodów centralnych jest także równoznaczny z otrzymaniem maksymalnego wyniku kwalifikacji z biologii na wszystkie studia i otwiera drzwi na większość uczelni w Polsce (gdzie uwzględniany jest wynik maturalny z biologii), w tym Uniwersytet Jagielloński.

Źródło: materiały szkolne