• Piątek, 20 września 2019
  • Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Informacje

Nadchodzą duże zmiany w klubie Wierchy

Data: 22 maja 2019, Środa / Ilość wyświetleń: 1618

Rabczański klub piłkarski przygotowuje się do spodziewanego awansu do IV ligi. Z tego też powodu stary zarząd złożył rezygnację, żeby - jeśli dojdzie do awansu - do władz klubu weszły nowe osoby, które podejmą się prowadzenia klubu na wyższym poziomie, co będzie niezbędne w wyższej klasie rozgrywkowej.

Zarząd Klubu Sportowego Wierchy Rabka-Zdrój poinformował w swojej rezygnacji, że z dniem 15 czerwca rezygnuje z dalszego kierowania klubem. Data ta jest związana z zakończeniem rundy wiosennej i sezonu 2018/2019. Zarząd chce dokończyć obecne rozgrywki bez "zawirowań i zaskoczenia".

Decyzja o rezygnacji, jak czytamy dalej, nie była łatwa, ale konieczna. Klub przygotowuje się do awansu do IV ligi i to z tym związana jest rezygnacja obecnego zarządu. Obecnie tylko część jego członków jest w wysokim stopniu zaangażowana w sprawy klubu, a część działa "z doskoku" i miarę posiadanego czasu wolnego. Tymczasem, jeśli klub awansuje, pracy będzie więcej i potrzeba więcej ludzi do pracy oraz większego zaangażowania. Dlatego stary zarząd ustępuje, by do nowego weszli również sponsorzy gotowi zainwestować w klub grający na wyższym poziomie rozgrywek. Wszystko po to, by klub osiągnął finansowe bezpieczeństwo i stabilność.

"Uważamy, że w czasie naszej działalności zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy, aby klub funkcjonował i wyglądał w czach wszystkich jak najlepiej, co ma odzwierciedlenie w opiniach, recenzjach i wynikach sportowych przez nasz klub osiąganych. Oczywiście mamy świadomość tego, że jest wiele rzeczy jeszcze do zrobienia, dlatego życzymy powodzenia naszym następcom" - czytamy w rezygnacji.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Klubu Wierchy, na którym zostanie wybrany nowy zarząd, odbędzie się 14 czerwca, pierwszy termin godz. 18.00, drugi 18.15 w Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Słonecznej.

Oprac. (mr)