• Piątek, 20 września 2019
  • Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Informacje

Wystartowała XVII Spartakiada Integracyjna (zdjęcia)

Data: 22 maja 2019, Środa / Ilość wyświetleń: 645

W hali sportowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju odbyła się ceremonia otwarcia XVII Integracyjnej Spartakiady Dzieci i Młodzieży pod patronatem Mistrza Olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego.

Zgromadzonych na sali uczestników zmagań oraz zaproszonych gości powitała Barbara Rapacz, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego. Wśród obecnych na ceremonii byli m.in. burmistrz Leszek Świder, dyrektor IGiChP Maria Dunaj oraz radny powiatowy i współpomysłodawca imprezy Marek Szarawarski. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą dokonali oni oficjalnego otwarcia imprezy.

Leszek Świder życzył uczestnikom Spartakiady rywalizacji w duchu fair play, dużo sukcesów i medali. Maria Dunaj powitała wszystkich ciepło w gościnnych progach Instytutu, a Marek Szarawarski przypomniał, że czterokrotny Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski również leczył się w Rabce-Zdroju, tak jak uczestnicy Spartakiady. - Wyleczył się skutecznie i odnosił w życiu wielkie sukcesy. Tego i wam życzę - dodał.

W ceremonii otwarcia wzięły udział dzieci i młodzież Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego, Uzdrowiska Rabka, Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Teresy.

Spartakiada potrwa przez tydzień. W tym czasie mali sportowcy rywalizować będą w takich dyscyplinach jak m.in. dwa ognie, kręgle, piłka nożna, pływanie, skok w worku, rzut piłką lekarską, tor przeszkód czy wyścig wózków. Finał Spartakiady odbędzie się 28 maja na Stadionie Miejskim przy ul. Jana Pawła II.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć