• Niedziela, 9 sierpnia 2020
  • Imieniny: Romualda, Romana, Ireny

Informacje

Ostatnie pożegnanie Władysławy Ryskali

Data: 24 maja 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 1270

Wieloletnia nauczycielka bibliotekarka Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Mszanie Dolnej zmarła 22 maja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 25 maja o godz. 12:00 w kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła.

Władysława Adela Ryskala z d. Sitko ur. 1 listopada 1946r. w Rudzie koło Ropczyc zm. 22 maja 2019r. Nauczycielka bibliotekarka Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Mszanie Dolnej. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Makowie Podhalańskim pracowała w SUW.KR w Tarnawie Dolnej a następnie w PTTK w Suchej Beskidzkiej.

W mszańskiej „Jedynce” rozpoczęła pracę w 1983r. i przez 16 lat pełniła funkcję nauczyciela bibliotekarza. W 1999r. ze względu na stan zdrowia przeszła na rentę. Za wyróżniającą pracę nauczyciela otrzymała liczne nagrody dyrektora szkoły.

Władysława Ryskala współtworzyła historię naszej szkoły. Dbała o rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jej szczególnym darem był łatwy kontakt z młodymi ludźmi. Potrafiła dotrzeć do ich umysłów i serc. Zawsze życzliwa, serdeczna, obdarzona poczuciem humoru. Wszystko, co robiła, czynione było z pasją. Przekazywała wiedzę, kształtowała młodzieńcze myśli, spojrzenia.

Pamięć o pani Władysławie pełną życzliwości i szacunku zachowają wszyscy Jej uczniowie, wychowankowie, koleżanki i koledzy z pracy i my kolejne pokolenie nauczycieli i uczniów tej szkoły.

Żegnając – dziękujemy

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia

Źródło: UM Mszana Dolna