• Piątek, 4 grudnia 2020
  • Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

Informacje

Akcja szycia maseczek ochronnych w gminie Niedźwiedź

Data: 6 kwietnia 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1422

Duże zainteresowanie towarzyszy akcji szycia maseczek ochronnych w gminie Niedźwiedź. Kilka dni temu pracownicy Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu odebrali materiały, przy użyciu których powstanie 2000 maseczek ochronnych na twarz. Maseczki mają pomóc w tej trudnej walce z koronawirusem COVID-19. Nie minęło dużo czasu, a do ich szycia zgłosiło się ponad 20 pań.

„Maseczkowym wolontariuszem” może zostać każdy kto:

Posiada maszynę do szycia
Umie szyć (bądź szybko się nauczy ;))
Ma chęci do pracy
Tak więc Panie i Panowie!

Jeśli chcecie pomóc nam, a zarazem wszystkim swoim sąsiadom, przyjaciołom, rodzinie zgłoście się do nas i razem zróbmy coś dobrego. Maseczki ochronne pełnią niezwykle ważną funkcję. Krótko mówiąc, stanowią one barierę dla wirusów i bakterii, które znajdują się w nosie i ustach oraz w powietrzu. Maseczki w połączeniu z jednorazowymi rękawiczkami, regularnym myciem rąk i używaniem środków do dezynfekcji zmniejszają szanse na zachorowanie.

Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy do kontaktu telefonicznego 18 33 17 099 lub mailowego gbiok.niedzwiedz@gmail.com. Tylko z Waszą pomocą uda nam się zrobić więcej, a za wszystko z góry.

Źródło: UG Niedźwiedź