• Sobota, 4 lipca 2020
  • Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

Informacje

Złodziejka, która okrada sklepy w Rabce-Zdroju, została zatrzymana

Data: 1 czerwca 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1887

W sobotę policjanci zatrzymali kobietę, która od dwóch tygodni dokonuje drobnych kradzieży w sklepach na terenie Rabki-Zdroju. Kobieta usłyszała zarzuty dokonania kilku kradzieży na łączną kwotę ok. 700 złotych.

Dokładna liczba kradzieży nie jest znana. Na policję zgłosiło się kilku poszkodowanych. Za każdym razem były to jednak drobne kradzieży o niskiej wartości, jak ta w sklepie odzieżowym przy ul. Jana Pawła II, skąd złodziejka wyniosła ubrania za kwotę 230 zł. Właściciel sklepu zatrzymał kobietę i wezwał policję. Był wzburzony, gdy pod koniec ub. tygodnia otrzymał informację rabczańskiego komisariatu, że nie było podstaw do skierowania wniosku o ukaranie.

Sprawa będzie mieć jednak dalszy ciąg. Jak informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, w sobotę kobieta została zatrzymana i postawiono jej zarzut dokonania kradzieży towarów. Za każdym razem suma strat była niewielka, dlatego policjanci uznali, że nie będą w każdej tej sprawie prowadzić odrębnego postępowania o wykroczenie, ale zsumowali wszystkie zgłoszenia i postawili kobiecie zarzut dokonania przestępstwa kradzieży na łączną kwotę 700 zł.

Czy to koniec problemów rabczańskich sklepikarzy? Nie wiadomo. Dziś na profilu Rabka Moje Miasto na Facebooku pojawił się wpis, że kleptomanka zawitała do sklepu z pamiątkami na ul. Orkana...

(mr)