• Czwartek, 21 października 2021
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Informacje

Do dziś bulwary nie funkcjonują tak jak trzeba - alarmuje radny Robert Skipiała

Data: 21 września 2021, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1026

RABKA-ZDRÓJ: Usterki na bulwarach nad Poniczanką zostaną naprawione, ale trzeba poczekać. Firma, która budowała bulwary, nie chce tego zrobić w ramach gwarancji.

Radny Robert Skipiała przypomniał, że była przeprowadzona kontrola na bulwarach i wskazane usterki miały zostać usunięte. - Pani burmistrz wykonała telefon i to wszystko miało być zrobione - mówił i pytał, dlaczego do tej pory się tym nie zajęto.

- Jak państwo wiecie, wykonawcą tego zadania była firma APIS, więc mamy zabezpieczenie finansowe. Wezwaliśmy ich do usunięcia usterek, w związku z gwarancją, niestety firma się nie wywiązała - tłumaczyła wiceburmistrz Małgorzata Gromala. - W związku z tym została podjęta decyzja o wypłacie zabezpieczenia. Przygotowany został kosztorys na kwotę ponad 200 tysięcy złotych, dla tych wszystkich usterek i uchybień, i to jest w tej chwili procedowane. Będzie wykonawstwo zastępcze, weźmiemy inną firmę, która zostanie wypłacona z tej gwarancji, którą APIS nie zrealizował. Proszę się uzbroić w cierpliwość, bo nie chcemy tego robić w trakcie tego sezonu, ale to będzie zrobione.

(mr)