• Czwartek, 21 października 2021
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Informacje

Idzie jesień - rajd nam niesie

Data: 23 września 2021, Czwartek / Ilość wyświetleń: 368

Po udanym letnim sezonie PTTK Oddział Rabka przygotowuje kolejną propozycję turystyczną, tym razem skierowaną dla dzieci i młodzieży. Przyjmowane są już zapisy na 67. Młodzieżowy Zlot Turystyczny PTTK im. Elfrydy i Czesława Trybowskich, który zaplanowany jest od 29 września do 1 października 2021r. z uroczystym zakończeniem na Hali Krupowej przy Schronisku PTTK.

- W minionym roku z uwagi na obostrzenia COVID-19 zrezygnowaliśmy z organizacji rajdu – mówi prezes PTTK, Piotr Czyszczoń. - Bezpieczeństwo uczestników było najważniejsze. Teraz dostrzegamy, że taki rajd w czasach trwającej epidemii COVID-19 to również forma aktywizacji młodych ludzi, sposób na integrację i zachęcenie do zdrowego współzawodnictwa w otoczeniu natury, a nie przed ekranem komputera. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkie szkoły, proponowane trasy są dobrane tak, by każdy znalazł coś dla siebie. W programie: konkurencje sportowe, most linowy, paintball oraz test wiedzy turystycznej.

Po zakończonych wakacjach sami jesteśmy zaskoczeni zainteresowaniem naszych turystycznych propozycji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się organizowana już kolejny rok akcja „Rabka z Przewodnikiem”. Dzięki otrzymanej dotacji ze środków Gminy Rabka Zdrój przez osiem niedziel zapewnialiśmy spacer po Rabce i najbliższej okolicy. Natomiast przy wsparciu Fundacji Rozwoju Regionu Rabka i Fundacji „MILA” otrzymaliśmy grant na realizację kursu przewodnickiego „Od źródła do zdroju”. A końcem czerwca udało nam się zorganizować Ogólnopolski Kurs Znakarski. Mocno wspieramy naszych rabczańskich cyklistów i odkrywamy kolejne możliwości. Teraz czas na jesienny rajd, tak by tradycji stało się zadość.

Zapisy przyjmowane są w biurze PTTK Oddział Rabka w czwartek, od 15:00-19:00, tel. 18 267 73 17 lub 661 552 313
Szczegóły: www.rabka-zdroj.pttk.pl

Materiał prasowy