• Czwartek, 21 października 2021
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Informacje

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 1 (zdjęcia)

Data: 23 września 2021, Czwartek / Ilość wyświetleń: 595

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju złożyli uroczyste ślubowanie.

- Za chwilę staniecie się stuprocentowymi uczniami - mówiła dyrektor zwracając się do uczniów. - Życzę wam, żebyście w tej szkole znaleźli nie tylko wiedzę, ale też wiele przyjaźni znajomości, które przetrwają całe życie. Życzę wam, byście z przyjemnością do niej wracali, chcieli do niej chodzić i mówili o niej „moja szkoła” - mówił obecny na uroczystości burmistrz Leszek Świder, który obdarował dzieci dużymi kolorowymi ołówkami.

- Bycie uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 zobowiązuje, to jest naprawdę dobra szkoła, szkoła z tradycjami, szkoła do której chodzili wasi rodzicie. Uczycie się w pięknym budynku szkolnym, o który zadbał nasz samorząd – podkreślała dyrektor placówki Wanda Macioł-Urbańczyk.

Po przemówieniach, odbyło się ślubowanie uczniów, którzy zostali pasowani wiekowym piórem. Ślubowanie złożyło 23 pierwszoklasistów. Uczniowie, jak tradycja każe, ślubowali: „Być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, starać się być dobrym kolegą, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Akt pasowania poprzedził program artystyczny przygotowany przez uczniów pod okiem wychowawczyni Ewy Kulki. Były też podziękowania ze strony rodziców i burmistrza Leszka Świdra.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć