• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 23 kwietnia 2024
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Reklama
Wiadomości
Data: 29 marca 2022, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3556

Wypadanie włosów wiosną: co może być przyczyną i jak zahamować ten proces? (materiał sponsorowany)

Wypadanie włosów wiosną to problem, z którym często borykają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Możemy mieć wtedy do czynienia nie tylko ze zwiększoną utratą włosów, ale również ich suchością czy łamliwością. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy i jak temu zaradzić?

Wiosenne przesilenie dla włosów

Wiosną bardzo często borykamy się z objawami tak zwanego przesilenia, które odczuwają również nasze włosy. Za okresowe ich wypadanie odpowiada rozchwiana gospodarka hormonalna, która zimą jest niejako zahibernowana. Większość włosów zaczyna bowiem wtedy swój cykl rozwojowy. Warto mieć na względzie, że dopiero wiosną widać efekty przemrożenia włosów i ich cebulek zimą. Jeśli chłodniejszą porą nie zadbamy o nie odpowiednio, wiosną możemy borykać się z problemem utraty włosów.



Brak witamin i minerałów

Nasze włosy potrzebują odżywienia zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. W pierwszym przypadku pomocne okazują się być specjalistyczne kosmetyki. Szampony, odżywki i płyny do wrażliwej skóry włosów znajdziesz na Wapteka.pl.. Musimy jednak pamiętać o tym, aby spożywać produkty bogate w witaminy i składniki odżywcze. Mowa tutaj przede wszystkim o świeżych warzywach i owocach, kaszach czy orzechach. Niemniej jednak zimą bardzo często pozwalamy sobie na odstępstwa od zdrowej diety - niewiele jest w niej witamin, za to sporo substancji, które nie wpływają korzystnie na nasz wygląd, w tym na włosy. Dlatego też po zimie są one osłabione, szczególnie jeśli nie stosujemy żadnych suplementów witaminowych.


Jak wzmocnić włosy po zimie?

Wiosennemu wypadaniu włosów nie można całkowicie zapobiec, jednak możemy minimalizować straty, na przykład poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Ważne, aby zawierały one wyciągi roślinne, na przykład z:
•kory chinowca,
•aminexilu,
•skrzypu,
•pokrzywy.





Pamiętajmy, aby czesać włosy miękkimi szczotkami, które nie będą dodatkowo podrażniały skóry głowy. Wykonujmy delikatne ruchy, nie szarpmy przy tym włosów. W okresie wzmożonego wypadania włosów starajmy się unikać produktów do stylizacji - żeli, pianek czy masek, które mogą przyczynić się do osłabienia ich struktury. Warto zwrócić uwagę także na to, co znajduje się na naszych talerzach. Wykluczmy z diety słodycze, przetworzone produkty, alkohol. Zrezygnujmy też z palenia papierosów. W naszym menu powinny pojawić się świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy, tłuste ryby. Właściwa dieta sprawi, że nasze włosy staną się gęstsze i nabiorą zdrowego wyglądu. Więcej na temat tego, jak wzmocnić włosy po zimie, przeczytaj na blogu Wapteka.pl.

Kiedy warto udać się do specjalisty?

"Wiosenne" wypadanie włosów nie powinno trwać dłużej, niż 1-2 miesiące. Oczywiście, nie oznacza to, że przez tak długi czas włosy będą wypadać garściami. Jeśli rzeczywiście mamy do czynienia ze znaczną utratą włosów, należy zgłosić się do specjalisty. Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u trychologa, który oceni stan zdrowia skóry głowy i kondycję włosów. Dodatkowo warto wykonać podstawowe badania, w tym morfologię. Wiosną wielu z nas towarzyszy bowiem lekka anemia, która może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Weźmy pod uwagę, że miesiącami, w których najczęściej wypadają nam włosy, są marzec i kwiecień. Jeśli jednak w maju lub czerwcu nadal borykamy się z tym problemem, konieczna jest wizyta u specjalisty. Być może utrata włosów nie wynika z wiosennego przesilenia, a ma zupełnie inną, wymagającą leczenia, przyczynę.

Reklama
Zobacz także
Reklama