• Wtorek, 9 sierpnia 2022
  • Imieniny: Romualda, Romana, Ireny

Informacje

Zagórzańskie orkiestry znowu na podium (zdjęcia)

Data: 30 czerwca 2022, Czwartek / Ilość wyświetleń: 494

W dniach 23-26 czerwca w Nowym Sączu odbył się etap finałowy 44. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY. W Miasteczku Galicyjskim zebrały się wówczas 33 zespoły wyłonione w trakcie eliminacji powiatowych.

W skład komisji artystycznej weszli znawcy specyfiki gry i brzmienia orkiestr dętych w osobach: ppłk dr hab. Stanisław Strączek, kpt. Stefan Żuk, ppłk Leszek Mieczkowski, st. chor. sztab. Konrad Borycki oraz dr Waldemar Groń.

W kategorii orkiestr strażackich III miejsce zdobyła Orkiestra Dęta OSP z Mszany Dolnej, zaś wyróżnienie I stopnia przyznano Orkiestrze Dętej „Echo Gór” z Kasinki Małej. W grupie orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych II miejsce zajęła Orkiestra Dęta z Mszany Górnej. Co więcej, muzycy tego zespołu zdobyli także nagrodę za najlepszą prezencję i grę w marszu.

Ten prestiżowy konkurs po raz kolejny zgromadził najlepsze amatorskie zespoły dęte województwa małopolskiego. Orkiestry działające prężnie w regionie zagórzańskim ponownie udowodniły, że dużo potrafią. I oby pokazywały jeszcze więcej!

fot. Kinga Ptak | Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Klaudia Gawronek


Galeria zdjęć