• Wtorek, 7 lutego 2023
  • Imieniny: Romualda, Ryszarda, Sulisława

Informacje

Dotacja na rozwój szkół z gminy Mszana Dolna

Data: 1 grudnia 2022, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1396

Prawie 200 tysięcy złotych otrzyma gmina Mszana Dolna na organizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach i na zakup sprzętu TIK.

28 listopada w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie promes dla powiatów gorlickiego, limanowskiego i nowosądeckiego, w ramach projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” realizowanego przez Województwo Małopolskie.

Czeki opiewające na kwoty 120 000,00 zł (Grant 3) oraz 75 000,00 zł (Grant 1) dla gminy Mszana Dolna odebrały Agata Chorągwicka – dyrektor ZEAS w gminie Mszana Dolna oraz Weronika Wrzecionek-Cieżak – pracownik ZEAS.
Środki, które gmina Mszana Dolna otrzymała w ramach Grantu 3, zostaną przekazane na realizację dodatkowych zajęć wyrównawczych oraz kół zainteresowań z matematyki w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej, Zespole Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej, Zespole Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej, Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce. Środki przekazane w ramach Grantu 1 przeznaczone na zakup sprzętu TIK trafią aż do 9 szkół, tj. Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Kasince Małej, Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej, Szkoły Podstawowej w Łętowem, Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej, Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej, Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej.

Weronika Wrzecionek-Cieżak, oprac. mr/

Fot. : UMWM