• Wtorek, 7 lutego 2023
  • Imieniny: Romualda, Ryszarda, Sulisława

Informacje

Ocieplenie szkół za drogie. Miasto szuka pieniędzy w ministerstwie

Data: 1 grudnia 2022, Czwartek / Ilość wyświetleń: 763

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju nie ma pieniędzy na termomodernizację szkół. Samorząd już trzykrotnie ogłaszał przetargi, ale za każdym razem firmy żądały dużo więcej niż miasto ma na ten cel. Rabka-Zdrój wystąpiła więc do Ministerstwa Cyfryzacji i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o zwiększenie dotacji na ocieplenie szkół i budynków użyteczności publicznej.

Chodzi m.in. o szkołę i przedszkole w Chabówce, Szkołę Podstawową nr 1 w Rabce-Zdroju, budynek Zakładów Komunalnych przy ul. Kilińskiego, szkołę w Rdzawce. Choć na przetargi wpływają oferty od firm, które są zainteresowanie wykonaniem robót, to ceny są za wysokie i miasto unieważnia kolejne postępowania.

- Środki, którymi dysponujemy, okazały się niewystarczające. Zwróciłem się do Ministerstwa Cyfryzacji i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o zwiększenie kwoty. Mamy obiecane, że zostanie to rozważone - mówił na sesji burmistrz Leszek Świder.

Zakres zaplanowanych prac obejmuje m.in. docieplenie, wymianę okien, montaż paneli fotowoltaicznych, wymianę pieców, wymianę drzwi, rur spustowych, parapetów i odmalowanie elewacji.

Przypomnijmy, iż samorząd pozyskał duże dofinansowanie na ten cel w ramach projektu pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Rabka-Zdrój”.

mr/