• Piątek, 24 marca 2023
  • Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

Informacje

Rabczańscy policjanci zatrzymali złodziejkę, która okradła starszą kobietę

Data: 16 marca 2023, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1301

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali złodziejkę, która ukradła portfel z pieniędzmi 68-letniej mieszkance Rabki-Zdroju. Seniorka odzyskała swoje pieniądze, a złodziejka usłyszała zarzut kradzieży. Grozi jej teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat

W środę około godziny 9, mieszkanka Rabki-Zdroju padła na poczcie ofiarą kradzieży. 68-latka przeglądała kartki pocztowe i na chwilę odłożyła swój portfel na ladę. Sytuację tę wykorzystała stojąca obok niej kobieta, która niespostrzeżenie zabrała portfel i pospiesznie wyszła z budynku. W portfelu znajdowała się gotówka w kwocie 2500 złotych. Złodziejka ukradła wszystkie pieniądze, a portfel wyrzuciła do kosza na śmieci.

Seniorka była załamana, gdyż z tych pieniędzy musiała utrzymać siebie i swojego chorego syna przez najbliższy miesiąc.

Sprawą kradzieży zajęli się rabczańscy policjanci. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili sprawczynię, którą okazała się znana już funkcjonariuszom z podobnych przestępstw mieszkanka Rabki-Zdroju. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania policjanci znaleźli skradzione pieniądze. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży z art. 278 kk, za co grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Poszkodowana seniorka już po kilku godzinach odzyskała swoje pieniądze. Kobieta nie kryła wzruszenia i zadowolenia z tak sprawnej i skutecznej pracy policjantów. Serdeczne podziękowania przekazała także dzisiaj telefonicznie Komendantowi Powiatowemu Policji w Nowym Targu.

Źródło: KPP Nowy Targ