• Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Wiadomości
Data: 20 sierpnia 2011, Sobota / Ilość wyświetleń: 9703

Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych

W sobotę na terenie Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju odbyły się XII Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych. Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Krakowa, Rzeszowa, Głogowa, Kutna, Ropczyc, Rzezawy, Bytomia, Smólnika, Kielc, Warszawy, Krzczonowa, Wielunia, Ropczyc, Rudy Śląskiej, Szczecina, Przeciszowa, Gdańska i Rabki-Zdroju.

Wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m. Zwycięzcy każdego kolejnego startu przechodzili do kolejnego etapu. Finał rozegrał się pomiędzy trzema najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji, a mianowicie: Magdaleną Karwacką z Gdańska, Tomaszem Niedbałą z Krakowa i Sebastianem Momotem z Przeciszowa.

Tytuł mistrza Polski 2011 zdobył Tomasz Niedbała z Krakowa mający 33 lat. Otrzymał puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 300 zł. Tytuł I wicemistrza Polski wywalczyła Magdalena Karwacka 29 lat z Gdańska, za co otrzymała puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 200 zł. Tytuł II wicemistrza Polski 2011 wyjeździł Sebastian Momot (lat 35) z Przeciszowa zdobywając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 100 zł.

Mistrzowie mają gwarantowany wpis do XII Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”. Ponadto wszyscy zawodnicy dostali prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych i XI Księgę Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Poza główną konkurencją wystartowali fotoreporterzy. Zwycięstwo przypadło Edycie Sonnenberg reprezentującej art world TM Kraków, drugie miejsce zdobył Piotr Kuczaj z portali www.rabka.pl i www.gorce24.pl, natomiast 3. miejsce zajął Aleksander Kropidłowski z korporacji art. world TM Kraków.

Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki „Rabkoland”.