• Niedziela, 17 lutego 2019
  • Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

Informacje

Prezenty od dzieci dla trzeźwych kierowców (zdjęcia)

Data: 17 września 2014, Środa / Ilość wyświetleń: 4626

Odświeżacze powietrza, naklejki, foldery i inne gadżety otrzymali od dzieci kierowcy poddani kontroli trzeźwości w pobliżu szkoły w Łostówce. Ala Malec, Darek Chorągwicki i Damian Szynalik wzięli udział w nietypowym patrolu, by wyrazić swój sprzeciw wobec społecznego przyzwolenia na jazdę po pijanemu.

Patrol był kolejnym elementem kampanii społecznej „NO PROMIL NO PROBLEM”, do której w tym roku włączyła się gmina Mszana Dolna. W maju i czerwcu odbyły się spotkania z pedagogiem, konkursy plastyczne, a także szkolenie liderów. Udział w patrolu był nagrodą dla zwycięzców konkursów. Udało się go zorganizować we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Limanowej. Dzieci mogły nie tylko obserwować pracę asp. Tomasza Struga i sierż. sztab. Pawła Rysia, ale także przypominać kierowcom o konieczności zwalniania w okolicach szkół oraz zapinania pasów. Celem ogólnopolskiej kampanii „NO PROMIL NO PROBLEM”, wspieranej przez województwo małopolskie, jest wzbudzenie w młodych ludziach odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Społeczni propagatorzy trzeźwości podkreślają, że zawsze należy reagować, gdy za kierownicę siada osoba po spożyciu alkoholu. Wojnę kierowcom jadącym na podwójnym gazie wypowiada również policja, która cyklicznie organizuje akcję „STOP – PROBIERZ”.

Monika Antosz - Grodzicka

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »