• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 24 kwietnia 2024
  • Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
Reklama
Wiadomości
Data: 24 października 2014, Piątek / Ilość wyświetleń: 2893

Kasinczański Jesienny festyn smaku i piosenki biesiadnej (zdjęcia)

Koło Gospodyń z Kasinki Małej zorganizowało "Jesienny festyn smaku i piosenki biesiadnej". Był on efektem jednego z działań realizowanych przez kasinczańskie panie w ramach projektu ,,Tradycyjna kuchnia i ludowe przyśpiewki gwarancją dobrej zabawy”, na który nowopowstała i jeszcze niesformalizowana organizacja otrzymała dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie. Opiekunem projektu ze strony operatora jest Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS z Myślenic.

Dzięki merytorycznej i życzliwej pomocy pracowników Fundacji: Aliny Słowik i Anny Mentel nabyłyśmy umiejętności pisania, realizowania i rozliczania projektów, które są jedyną możliwością pozyskania środków finansowych dla nieformalnych grup na rozwój dalszej działalności - informuje Renata Pyrz – Prezes Koła. Dzięki tym funduszom mamy już stronę internetową, kuchenkę elektryczno - gazową, nabyłyśmy nowe umiejętności poprzez szkolenia gastronomiczne i z zakresu żywienia.

Popis swoich talentów kulinarnych dały gospodynie podczas uroczystości. Wszystko, co znalazło się na stołach i czym częstowano gości panie zrobiły własnoręcznie z produktów pochodzących wyłącznie z Kasinki Małej.

Niespodzianką dla wszystkich gości Festiwalu była scenka z życia codziennego rodziny wiejskiej brawurowo przedstawiona przez zacnych kasinczańskich gospodarzy: Annę i Stanisława Cież oraz przedstawicieli najmłodszego pokolenia: Patrycję Cież i Kamila Cieżaka. Do wspólnego biesiadnego śpiewu przygrywali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kasince Małej wraz ze swoją nauczycielką Małgorzatą Jędrysek oraz Kazimierz Karcz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom - uczestnikom „Jesiennego festynu smaku i piosenki biesiadnej” za wspaniałą atmosferę podczas biesiady, humor, śpiew, degustację wypieków i rzadko spotykanych regionalnych potraw - dodają gospodynie – organizatorki Festynu. Włożyłyśmy maksimum wysiłku i serca w przygotowanie tej uroczystości aby wszystkich jak najlepiej ugościć i bawić przy starych piosenkach biesiadnych.

Szczególnie dziękujemy za przybycie Ks. kanonikowi Józefowi Maciążce, dzięki któremu Kolo ma swoją siedzibę oraz Ks. Konradowi Koziołowi; Paniom - Józefie Żądło i Marii Grzędzie, które przed laty działały w pierwszym kasinczańskim KGW. Postaramy się poznać i opisać tę działalność w zakładce „Historia” na naszej stronie internetowej. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Bolesław Żaba - Wójt Gminy Mszana Dolna, radni gminni i powiatowi oraz sołtys wsi Helena Kania, a także wielu znamienitych gości, którzy swoją obecność uwiecznili w ,,Księdze gości”.

Dziękujemy za liczne podziękowania kierowane pod naszym adresem, słowa uznania, upominki, wsparcie finansowe Urzędu Gminy, lokalnych firm i indywidualnych darczyńców.

Aleksandra Kania, fot. Andrzej Cież
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

roxi
25.10.2014 12:40
IP: 91.231.23.12

chciało by się tam z wami być, ach! Gratulacje!!

kazek
25.10.2014 07:58
IP: 188.147.45.88

Kolo dobrze sie kreci dzieki Oli Kania, ktora obecnie rowniez kandyduje z listy KW PiS do Rady Gminy Mszana Dolna

Zobacz także
Reklama