• Czwartek, 21 października 2021
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Informacje

Maciej Karnicki: Rabka jest do uratowania

Data: 30 października 2014, Czwartek / Ilość wyświetleń: 7114

Kim jest Maciej Karnicki, tajemniczy kontrkandydat Ewy Przybyło w wyborach na burmistrza uzdrowiska, to chyba najczęściej powtarzane ostatnio w Rabce-Zdroju pytanie.

Elegancki, gustownie ubrany, przystojny – podoba się kobietom. Spokojny, waży słowa, z dużą kulturą wypowiedzi. Ton głosu ciepły, przyjemny. Biuro w dolnej części ulicy Orkana, w którym prowadzi kancelarię doradczą, urządzone jest klasycznymi meblami, starociami. Godziny wybija zabytkowy zegar.

W pierwszej kolejności mówi o sobie, że jest pedantyczny i dokładny. - Chyba każdemu z nas zależy na tym, żeby coś było trwałe. Uważam, że lepiej budować chodnik dwa razy dłużej, ale żeby to zrobić raz i porządnie. To wydawanie naszych podatków kilka razy na realizację tego samego - dodaje.

Pochodzi z Bydgoszczy, zawodowo przez lata związany był z Warszawą, ale swoją przyszłość wiąże z Rabką. Tu kupił mieszkanie, sprowadził rodzinę i otworzył firmę. Z ulotki wyborczej dowiadujemy się, że ma 53 lata, jest wyznania rzymskokatolickiego. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, żonaty, ma syna. W okresie stanu wojennego działacz solidarnościowy, uhonorowany m.in. przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. W swojej karierze zawodowej pracował, jako dziennikarz środowisk polonijnych w Kanadzie, w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy za czasów, gdy prezydentem stolicy był śp. Lech Kaczyński. Zresztą nie kryje swoich prawicowych i tradycyjnych poglądów i sympatii. Bezpartyjny.

Mówi, że spotkał się już z plotkami rozsiewanymi na swój temat. - Nie byłem ani wojskowym, ani w UB - śmieje się. - Nie jestem również inspektorem NIK - dodaje i śmieje się znowu. Początkowo niechętnie, ostatecznie, żeby rozwiać spekulacje i niedomówienia wyjaśnia: - W 1997 roku jako młody oficer Urzędu Ochrony Państwa postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej, na wniosek szefa Urzędu Ochrony Państwa, otrzymałem Srebrny Krzyż Zasługi za działalności na rzecz umacniania bezpieczeństwa wewnętrznego kraju, a w 2000 roku Złoty Krzyż Zasługi. Nie są to jedyne wyróżnienia i odznaczenia, które otrzymywałem. Jestem dumny z tego i choć kusi opowiedzieć o przyczynach tych wyróżnień, z uwagi na obowiązujące przepisy prawa, nie mogę przekazać nic ponad te suche fakty. Ten okres mojego życia zakończył się m.in. szefowaniem pionowi kadr i szkolenia służb specjalnych. I te fakty powinny wystarczyć. Ważniejsze, z punktu widzenia mojego kandydowania na burmistrza jest moje doświadczenie samorządowe, które zdobyłem pracując u prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Urzędzie Miasta Warszawy - mówi.

W 2007 roku kupił w Rabce-Zdroju mieszkanie. Bywał tu wcześniej, ma ciotkę na Słonem. W Rabce-Zdroju wspólnie z żoną otworzył kancelarię zajmującą się doradztwem prawnym i gospodarczym. To tu, jak mówi, podczas rozmów z klientami, mieszkańcami miasta, dojrzewała w nim decyzja o starcie w wyborach. - Przychodzili do mnie ludzie, opowiadali o swoich problemach, o tym, jak się tu żyje. Słuchałem ich i moja wiedza rosła. Powierzchownie wszystko jest barwne, ale gdy się człowiek zagłębi, to nie żyje się tu jak w kolorowych folderach. Nasuwała się niebezpieczna refleksja: gdybym kilka lat temu o tym wiedział, nie przeniósłbym tu swojej rodziny. Dokonałem tego, więc podjąłem decyzję, że chcę to jednak zmienić, to tu upatruję swoją przyszłość i przyszłość mojego syna.

Jakie problemy widzi w Rabce-Zdroju? - Kompletny brak inwestycji, które rodziły by dochód. Miasto realizuje głównie takie inwestycje, które obciążają budżet, bo po wybudowaniu trzeba je utrzymywać. Nie ma kroku dalej - wymienia w pierwszej kolejności.

Problem to też „odwrócony marketing”. - Poprzez rozbudowaną promocję ludzie są mocno zachęcani do przyjazdu do Rabki. Z folderów wynika, że jest tu wiele atrakcji. Ale po przyjeździe są rozczarowani. Ludzie, którzy przyjeżdżają do tu mówią wprost: my się tu nudzimy. Rabka przestała być atrakcyjna. Trzeba stworzyć taką infrastrukturę, żeby ludzie mówili, że jadą do Rabki, bo tu jest fajnie. Jest tu ogromny potencjał, który krzyczy, żeby go wykorzystać.

Jak? - Trzeba przyciągnąć inwestorów, którzy będą tworzyli atrakcje - to jeden z głównych pomysłów na poprawę sytuacji. Jak? - Miasto musi tworzyć dla nich sprzyjające warunki. Tego w Rabce nie widać. Gdyby urząd był przyjazny inwestorom, to by tu inwestowali. Dlaczego właściciel Blachotrapezu poszedł inwestować do Białki Tatrzańskiej, a nie inwestował w Rabce? Dlaczego nikt go nie przekonał, żeby zainwestował tutaj, nie dał mu takiej możliwości? To jest pytanie do obecnych władz. Doceniam wysiłek rewitalizacji parku, jest piękny, ale chodząc po nim nie ma specjalnie gdzie usiąść na kawie, w dobrej restauracji. Czyli park generuje głównie koszty, a nie zarabia na siebie, bo miasto nie stworzyło warunków, żeby znaleźli się w nim inwestorzy, którzy przyniosą zysk miastu, dadzą miejsca pracy itd. Tego brakuje. Nie widzę ani jednej inwestycji na terenie miasta, która generowała by zyski, a minęło już osiem lat, jak rządzi obecna władza. Inwestycje muszą być przemyślane, żeby nie obciążały budżetu miasta. Skutkiem dotychczasowego myślenia będzie to, że zostaną nam piękne, ale puste miejsca, bo mieszkańcy wyjadą stąd z powodu braku pracy, a turyści nie przyniosą dochodu, bo nie przyjadą do mało atrakcyjnego miejsca.

- Miastu potrzebne są długofalowe wizje, nie na cztery lata, ale na wiele lat w przyszłość. Żeby generowały rozwój, który zabezpieczy nie tylko nas, ale pokolenia, które po nas przyjdą - wyjaśnia.

Mówi, że tej wizji nie widzi w planach rozwoju miasta. - Cynizm władzy polega na tym, że przedwyborcze projekty wpisywane w formę pod nazwą strategie rozwoju nie znajdują w zdecydowanej większości spełnienia. Ta sama firma, przekleja całe fragmenty z jednego dokumentu do drugiego, zmieniając tylko daty realizacji tych samych obietnic. Ludzie czekają, miasto czeka.

Karnicki uważa, że ludzie w Rabce-Zdroju są niedoinformowani, że władza nie informuje ich o tym, co robi, co się naprawdę dzieje. To też chce zmienić. - Jest planowana ogromna rozbudowa stacji paliw w centrum miasta i nikt nic o tym nie wie. O takie sytuacje mi chodzi – tłumaczy. Chodzi też o to, mówi, że władza musi być blisko człowieka, słuchać go, a potem szukać sposobów na realizację tego, czego chcą ludzie. Jeżeli są to pomysły, które są „z kosmosu” - rzeczowo wyperswadować.

Kontrkandydat Ewy Przybyło przyznaje, że można mu zarzucić brak doświadczenia w zarządzaniu miastem. – Tak, burmistrzem nigdy nie byłem - mówi. Uważa jednak, że burmistrz nie musi znać się na wszystkim. - Trzeba się oprzeć na ekspertach, na fachowcach umiejętności ich doboru i kierowania nimi. Uważam, że stworzenie takiego zespołu to obowiązek burmistrza. Rozsądnym byłoby również zaangażowanie w te procesy m.in. byłych burmistrzów Rabki. Trzeba wykorzystać ich doświadczenie, kontakty i pomysły. To warunek efektywności władzy.

Co myśli o kolejnych, powstających w mieście supermarketach? – Tak, jeśli tylko będą ludzie, którzy będą chcieli do nich chodzić i wydawać pieniądze. Warunkiem jednak jest rozwijanie miasta. Jeżeli zajmiemy się tym na tyle skutecznie, że ludzie nie będą coraz biedniejsi, lecz nowe inwestycje pozwolą im pracować i zarabiać, będzie przyjeżdżało coraz więcej turystów, to jest miejsce i dla supermarketów. Trzeba przeciwdziałać opuszczaniu Rabki przez jej mieszkańców, rozłące z bliskimi, pozostawianiu przez nich pustych domów.

Kandydat unika bezpośredniej konfrontacji z burmistrz Ewą Przybyło. Pytany o największe błędy kontrkandydatki, odmawia odpowiedzi. - Moja kampania będzie pozytywna. Chodzi mi o merytoryczną dyskusję nad problemami i rozwiązaniami, a nie o wzajemne atakowanie się - podkreśla. - Jest przecież wartość ponad sporem - Rabka.

Mówi, że do wyborów podchodzi spokojnie. W przeciwieństwie do kontrkandydatki nie walczy o byt. - To nie jest dla mnie być albo nie być. Mam ustabilizowaną sytuację finansową, zawodową. Nie idę do władzy po pieniądze - podkreśla.

(mr)

Galeria zdjęć

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

ANIAANIA
18.12.2014 09:20
IP: 176.100.196.188

szkoda , ze nie wygral.zal mi pani co jodu za duzo widac ze nie ma w glowie a co za tym idzie -madry wie a WY

adam
18.11.2014 09:28
IP: 212.160.85.193

Może by ak ten pan wrócił skąd przyjechał i nie mieszał się do rodowitych mieszkańców rabki !!!!!!!!

Rabczanka
14.11.2014 20:23
IP: 176.100.196.117

O nie. Byłam na spotkaniu w Rabce w Szkole Nr 2 z Panem Karnickim. On nie ma żadnego programu, mówi o inwestycjach wirtualnych i to po 2 godzinach spotkania na którym pokazał .... "wałkował"....jedyny punkt programu, który wymyślił. Nie chce głosować na Panią Przybyło, ponieważ niewiele zrobiła dla Rabki, nic nie wymyśliła nowego poza realizacją programy Pana Rapacza. O nie zrobiła dała miejsca pracy swojej rodzinie, wprowadziła mandaty nawet dla mieszkańców Rabki za zaparkowanie parę metrów od własnego domu. Nie ma na kogo głosować, NIE IDĘ DO WYBORÓW. Czas w dniu dzisiejszym poświęcony na spotkanie z Panem Karnickim, ja i moi koledzy uznajemy za zmarnowany. Nadmienię, że Pan Karnicki przedstawił młoda dziewczynę, która siedziała obok i zupełnie nie potrafiła się wypowiedzieć, poproszona o zaprezentowanie własnej osoby, powiedział, że ma wykształcenie wyższe, to wszystko. Za chwilę po Rabce zostanie tylko nazwa i zdjęcia z lat powojennych. Jesteśmy rozczarowani.

Zuza
05.11.2014 05:06
IP: 24.45.123.103

On może naprawde wnieść pare nowych i ciekawych pomysłów. Ewa jest swoja, może wręcz za swoja i nie jest obcykana w nowych trendach i potrzebach. Góralszczyzna i swojskość... To już mamy. Trzeba rozkwitnąć. Góralszczyzna jest wszędzie na około. Czas na nowe pomysły. To że ten Pan nie jest "swój" nie przeszkadza. Nowe rozwiązania mogą okazać się lepsze i być może ta większa perspektywa krórą posiada dzięki życiu w Rabce i poza Rabką przyniesie coś świerzego i innowacyjnego. I podoba mi się że chce mieć doradców i specjalistów do konsultacji w sprawach w których może mieć ograniczone doświadczenie. Najgorzej to udawać że zna się na wszystkim. Mądry człowiek i zarządca potrafi otoczyć się ludźmi kompetentnymi i polegać na ich wiedzy i swojej intuicji. Tak działają dobre firmy. Niech Rabka będzie taką dobrą firmą. Powodzenia! Ma pan mój głos!

niestety rabczanka
04.11.2014 16:24
IP: 79.191.51.82

Ja na TAK !!! ma Pan mój głos - no i do roboty.......... Będe namawiała znajomych żeby glosowali na Pana. Dotychczasowa władza - eh !! szkoda słów - wszystko na pokaz i dla kasy .

przecinek
03.11.2014 19:56
IP: 178.43.121.253

a ja słyszałem plotki że Karnicki to taki wspaniały że za darmo bedzie pracował a na stowarzyszenie dzieci upośledzonych w Rabce odda wypłatę. Przecież on "dla Rabki", i "nie walczy o byt", "nie idzie do władzy po pieniądze"

rabczanka
03.11.2014 12:49
IP: 178.43.248.195

No i wylazł ŻUREK z za nowego kandydata. wystawili go ,aby swoje pretensje i żale pozałatwiać. Żałosne towarzystwo.

Edward Żurek
02.11.2014 16:58
IP: 77.254.156.11

kitty 30.10.2014 08:02 Co komu przeszkadza stacja paliw,magazyn materiałów sypkich przecież jest eko,czyż tak???Jakiś matoł wydał zezwolenie na składowanie i handel tymi materiałami prawie w centrum miasta.Ile to josztowało,się pytam,tzn.ile się ... [Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]... wzięło???Żurek wszedobylski tego nie widział czy może do spółki kapuchę do kieszeni wział???Gdzie są zafajdani ekolodzy,na drzewa pouciekali jak małpy??? Przytoczyłem poniższą wypowiedź jednego z czytelników internetu. Jest to doskonały przykład jak dużo dobrego lub też złego może zrobić władza (lokalna) gdy sprytnie podporządkuje media ( w tym Internet). Jest takie stwierdzenie " że sto razy powtórzone kłamstwo - w obiegu publicznym staje się prawdą nie do podważenia. Szanowny "kitty". Polski Klub Ekologiczny jest organizacją społeczną która nie ma swojego lokalu ani tez kasy jak inne partie lub organizacje (otrzymywane z budżetu Miejskiego Rabki) które przyklaskują władzy. Nie mają również nadzwyczajnych uprawnień do walki z patologiami władzy. Cała działalność opiera się na poświęceniu czasu, energii a nawet pieniędzy własnych aby walczyć z patologiami. Tyle oszczerstw i kłamstw rzuconych przez Panią Burmistrz i jej ekipę na Koło Terenowe Polskiego Klubu Ekologicznego zaowocowało niebezpiecznym podziałem społeczeństwa. Najlepszym przykładem jest powyższa wypowiedź czytelnika "kitty". Drogi czytelniku czy wiesz kto jest tym "matołem" który wydał zezwolenie na stacje paliw, magazyn materiałów sypkich, wycinkę zdrowych drzew e parku, nie usunięcie na początku rewitalizacji wszystkich suchych i zatokowanych przez szkodniki drzew? Kto wydał wyrok na wszystkie zdrowe drzewa przy ul. Orkana pomiędzy cmentarzem a ul. Szopena ?. Czyja jest wina że Rada Miasta Rabka-Zdrój podjęła uchwałę o Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego z istotnym naruszeniem prawa - zatwierdzająca ten Plan? . Wszystkie te decyzje podjęła aktualna władza wraz ze swymi urzędnikami i klakierami w Radzie Miejskiej. Prasa i lokalne portale internetowe nie dopuszczają do czytelników inną wersje niż tą którą głosi panująca władza , i z stąd bierze sie tak dużo przekłamania i nienawiści do Ekologów. Były Radny Rady Miasta w latach 2002 do 2010 oraz aktualny prezes PKE Koła w Rabce-Zdroju Edward Żurek

Hania
01.11.2014 19:38
IP: 24.45.123.103

Zmiana rządu jest dobra. Dekada to wystarczająco aby zakończyć co się zaczęło. Teraz Rabce trzeba czegoś nowego, nowych pomysłów, nowych rozwiązań. Rabka jest piękna, ale nudna. Jako kurort turystyczny nie ma wiele do zaoferowania turystom poza ładnym parkiem (tu podziękowania dla obecnej władzy) i paroma mizernymi knajpkami bez klimatu. Rabka od zawsze była miasteczkiem turystycznym i na tym naprawde mieszkańcy mogą dobrze zarobić pod warunkiem że ludzie będą chceli tu przyjeżdżać. Trzeba nam wyciągu, basenów, dobrych ofert na wieczory (kino, teart, małe przytulne wnętrza z muzyką na żywo i nie taką do kotleta), bary albo hermaciarnie z kominkiem, niekoniecznie w góralskim stylu, idżmy z duchem czasu i zróbmy coś klimatycznego dla młodych ludzi z dużych miast. Myślę, że ten Pan nam w tym może pomóc, bo on chce inwestycji generujących przychody i myślę, że będąc tu i tam może naprawde wnieść pare nowych i ciekawych pomysłów. Ewa jest swoja, może wręcz za swoja i nie jest obcykana w nowych trendach i potrzebach. Góralszczyzna i swojskość... To już mamy. Trzeba rozkwitnąć. Góralszczyzna jest wszędzie na około. Czas na nowe pomysły. Myślę, że ten Pan nam w tym pomoże.

Jerzy Ż.
31.10.2014 21:48
IP: 178.183.150.209

Przed czym Pan chce ratować Rabkę, zresztą Zdrój? Dużo drobnych liter, ja też tak mogę. Powodzenia w ratowaniu. Lubię Bydgoszcz.

Do INPOST
31.10.2014 17:36
IP: 178.43.125.118

Jacy "listonosze"?

Anna Chaszczynska
31.10.2014 11:54
IP: 31.61.138.239

Sledzę te wypowiedzi i myślę sobie,że jestem jedyną osobą,ktora przedstawila się pełnym imieniem i nazwiskiem...Może to naiwność? Właśnie taka nasza społeczność... Gadać,owszem,ale nie ponosić publicznie odpowiedzialności za swoje słowa...tu ,wypowiedzi. Uważam,że należy "przewietrzyć Folwark",dać szansę wykazania się komuś innemu na stanowisku Burmistrza...Rutynai"gonienie w piętke",przypodobywanie się wierzącym poprzez znajome im media....są żenujące. Pełna kompetencja,przemyślana wizja rozwoju miasta,dobrzy doradcy-fachowcy,moga wiele.A istniejąca władza wydaje sie bć wypalona z konkretnych projektów....NP. ławki w mieście...nie w parku! Który stary człowiek tam dotrze,bez wsparcia po drodze? Kto pozwolił na dewastację starej poczty? "Gwiazda"-trup w centrum miasta stoi...Po co?Stare,zabytkowe domy niszczeją....Drzewa bez pamięci są wycinane....w uzdrowisku,a parking przy cmentarzu....Zenada.Auta toną w blocie,trudno być elegantką....Parking przy tężni,w oparach spalin-jodzik....Matki z dziećmi nie mają gdzie uciekać,a starsi nie nadążaja z ucieczką spod kół spieszących się kierowców... Bosko jest w Rabce...i jak śmiesznie... No to się naraziłam.Teraz młotem pneumatycznym po paluszkach,bym na długo zapomniała po co jest tzw.komunikator....

Krasiaty from Rdzawka
30.10.2014 21:39
IP: 83.27.55.82

Niżna Nogówka 100% z Tobą!!!

macm
30.10.2014 19:57
IP: 91.231.23.12

Ma Pan w 100% racje , Rabka wcale nie rozkwita. Rozkwita za to jej zadłużenie , kktóre w tym momencie wynosi 23 mln. Pani Burmistrz powtarza większość z obietnic z przed 4 lat. Wtedy też miały powstać bulwary , baseny termalne (była nawet ankieta).

mieszkaniec Rabki
30.10.2014 18:51
IP: 77.254.133.157

Uważam że ma Pan dużo racji w ocenie Rabki i mimo że zarzucają Panu zbyt krótki czas mieszkania w tym mieście to to zdecydowanie wystarczyło żeby Pan dobrze ocenił panujące tu układy i z dystansem podszedł do tak zachwalanych inwestycji w Rabce, generujących duże koszty i zadłużenie miasta; pracując w turystyce (a w Rabce głównie ten obszar powinno się rozwijać bazując na historii uzdrowiskowej miasta) codziennie spotykam się z opinią turytów i przyjezdnych. W lecie można iść do parku czy do Rabkolandu, i znowu do parku, później do Rabkolandu itd... ale co tu robić zimą??? Wyciągi narciarskie nie dorównują tym w niedalekiej okolicy Rabki, lodowisko ... wszyscy pytają gdzie można skorzystać z krytego basenu i jadą albo do Spytkowic gdzie jest i basen i wyciąg albo na termy .... sami stwierdzają że Rabka jest dla nich bazą wypadową w różne miejsca. Kolejnym razem już tutaj nie przyjadą, więc zróbmy coś żeby to u nas zostawiali swoje dutki, nie w Spytkowicach, Białce, Bukowinie czy Szaflarach. Poza tym nie można dbać tylko o ścisłe centrum miasta, co z innymi mieszkańcami? Betonowe płyty na drogach, brak wody miejskiej na ulicy ... tak, są jeszcze takie miejsca w Rabce - koszmar. No i w końcu ktoś odważył się być kontrkandydatem- brawo za odwagę! Ma Pan moje poparcie!

rabczanka
30.10.2014 18:42
IP: 178.43.142.207

Tak czy siak Rabce potrzebna jest "swieza krew"

rabcan
30.10.2014 18:19
IP: 178.43.164.234

Popieram i głosuję na Pana Macieja K.

Rdzawka
30.10.2014 15:15
IP: 83.7.126.155

Masz Pan już mój głos!

kontabel
30.10.2014 14:34
IP: 91.231.23.13

Dla mnie ten gość jest za słodki prawie cukierek wszędzie był wrzystko widzał wszystkich kocha i wszystkich rozumie oprócz tego wzór katolika jednym słowem /Cnot wszelkich bezdenna głębina/ Ponadto po każdym z nas zostają jakieś ślady w internecie i w innych miejscach sami wiecie jak szukacie infornacji o swoich kontrachętach

anna
30.10.2014 14:09
IP: 91.231.23.12

Do obecnej Pani burmistrz [wiem, że Pani to na pewno czyta]. Głosowałam kiedyś na Panią, dopóki nie poznałam jak działa w Rabce Urząd z Panią na czele. Do Pana Karnickiego - może Pan liczyć na moje oraz moich znajomych poparcie w wyborach.

ktoś
30.10.2014 12:45
IP: 91.231.23.11

myślę iż kogoś takiego potrzebuje nasze miasto. Kogoś kto widzi potrzebę rozwoju a nie raczenia na skate parkami zresztą już nie jednym ale dwoma!!!!!!!!!

gruba
30.10.2014 12:42
IP: 83.14.4.202

"nie idę do władzy po pieniądze"... terefere... Ewa trzymam kciuki, widać w tym co robisz, że masz jakiś pomysł na to miasto jakiego nikt wcześniej nie miał, widać ile Rabka zyskała.... a wszystkich nigdy sie nie zadowoli.

marian 2
30.10.2014 12:23
IP: 178.43.124.43

No i mamy nowe kwieciste obietnice .Krytyka tego co zostało zrobione i praca w W a r s z a w i e ,czyli kompletny brak realnej wiedzy o pracy w Gminach i miastach.Zmiany trzeba robic juz dzis ,a nie dla następnych pokoleń. Zapowiedz "otoczenia się expertami' to praca dla nowych znajomków.Co do "Odwróconego marketingu" to widac że Pan nie słuchał ludzi przyjezdzajacych do Rabki -i ich pochwał zmian w Rabce. Rozczarowani to sa marudy i narzekacze rabczańscy.Ci ,którzy nie uczestniczą w żadnych imprezach w Rabce -najwięcej krzyczą i marudza że ze nic się nie dzieje ".Kolejny absurd -nie ma gdzie wypic kawy w parku? Człowieku Ty chyba tam nie bywasz !!!! Argumenty Pana a są puste i myślący rabczanie nie dadzą się zwieść ,eleganckiemu garniturowi i nie zaimponuje im Stolica. A zaścianek zrobi jak zwykle.

inpost
30.10.2014 11:45
IP: 80.55.193.207

a tym "listonoszom" to sie w główce poprzewracało?

Many
30.10.2014 10:57
IP: 83.10.243.183

Panie Karnicki nie znam Pana a już Pana lubię . Pisze Pan dokładnie czego brakuje Rabce. Strategia Rozwoju Gminy Rabka , powielana co kadencję i nie zrealizowana .Projekty zrealizowane przygotowane jeszcze przez św.p A.Rapacza. Brak zupełny wyobraźni i wizji Rabki przez Panią Burmistrz EP. Przykład Blachotrapezu dokładnie obrazuje podejście do inwestorów w Rabce. Oferta sportowo rekraacyjna = ZERO. Myślę ,że wyborcy rabczańscy powinni dwa razy pomyśleć przy urnie wyborczej. Czas to zmienić. Do czego mają przyjeżdżać turyści ?

takie tam sobie .............
30.10.2014 10:29
IP: 91.231.23.11

jestem tego samego zdania co Pan ,pracuje w turystyce ,codziennie się zastanawiam co by bylo gdyby bylby tu basen ,wycią g narciarski!! W niedlugim czasie będzie tytaj dwupasmówka z kraków -Rabka i wlasnie dlatego klient powinien do nas przyjeżdżac u nas zostawiac pieniądze! a nie stac w kilometrowych korkach po kilka godzin aby dojechac do Bukowiny czy innej wiochy .Dzis zapracowany czlowiek liczy czas przewaznie ma wolny weekend i prwie szbko dwupasmóweczką mógłby śmigąc do Rabki ale po co?????????????????? do skateparku!!!!!!!!!

Mieszkam w Rabce
30.10.2014 09:59
IP: 83.10.150.184

Pańskie słowa "...gdybym kilka lat temu o tym wiedział, nie przeniósłbym tu swojej rodziny". Dla mnie to sygnał, że jest Pan sfrustrowany mieszkaniem w Rabce-Zdroju, a remedium na ten stan ma być Pańskie Burmistrzowanie. Gratuluję przewrotnego pomysłu, ale głosu nie obiecuję. Rabka-Zdrój to nie Warszawa, większość działek jest własnością prywatną. Inwestycje przynoszące zyski dla miasta są fajne, ale w uzdrowisku mało możliwe gdyż miasto nie może być inwestorem na prywatnych gruntach. Blachotrapez przywoływany przez Pana to firma prywatne i inwestuje tam gdzie chce, teraz np. w Rumunii. Jak zamierza Pan to powstrzymać, jeśli zostanie Pan Burmistrzem?

wyborca
30.10.2014 09:53
IP: 83.5.129.3

z wypowiedzi pana wynika, ze pan zna Rabkę z perspektywy ciotki ze Słonego. Zamiast żałować, ze przyjechaL pan do Rabki proszę wyjechać do Warszawy myślę,że skorzystają z pana doświadczenia.Jednak usilnie pan stara się zdobyC w Rabce miejsce burmistrza i radnego.Jedna propozycja z pana strony to resteuracja w parku i więcej ławek. A to .ze pan jest przystojny to rzecz gustu.

słonianin
30.10.2014 09:43
IP: 80.55.193.207

Maryśka na burmistrza!

zgór
30.10.2014 09:11
IP: 92.60.133.185

Co do unikania konfrontacji, ma Pan absolutną rację. Monarchini nie toleruje krytyk, a tupetem, bezczelnością i narcyzmem nikt nie dorasta jej do pięt. Szkoda nerwów.

sqbyyyy
30.10.2014 08:42
IP: 176.100.193.33

Potrzeba zmian, zaciekawiła mnie osoba Pana Karnickiego, dam mu szanse, nic nie stracę, ew. kolejne obietnice starego urzedu

EwaA
30.10.2014 08:24
IP: 178.43.143.203

Panie Macieju! Czytałam Pana wypowiedź pełna podziwu...aż do ostatniego akapitu. Tam Pan dał plamę.... Jeżeli to ma być kampania pozytywna to nie zaglądaj nikomu do portfela! Znam Pana 11 lat-gdyby Pan startował wczesniej na radnego, działał w Rabce społecznie- byłby Pan super kandydatem na burmistrza. Nie zna Pan naszego społeczeństwa...Widzę po osobach na zdjęciach ...

kitty
30.10.2014 08:02
IP: 91.231.23.152

Co komu przeszkadza stacja paliw,magazyn materiałów sypkich przecież jest eko,czyż tak???Jakiś matoł wydał zezwolenie na składowanie i handel tymi materiałami prawie w centrum miasta.Ile to josztowało,się pytam,tzn.ile się ... [Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]... wzięło???Żurek wszedobylski tego nie widział czy może do spółki kapuchę do kieszeni wział???Gdzie są zafajdani ekolodzy,na drzewa pouciekali jak małpy???

Anna Chaszczynska
30.10.2014 07:24
IP: 31.61.138.239

B.podoba mi się pański projekt zarządzania moim miastem. Wróciłam tu po 30latach.Jestem humanistką.Mam wykształcenie wyższe,ale całkowicienie na te czasy. Nie znam się na ekonomii,inwestycjach,zarządzaniu. Lecz nie trzeba być fachowcem,by zaobserwować rabczańską rzeczywistość,pejzaż miasta i wyciąnąć podobne do Pańskich,wniosków. Miło mi poznać Pana projekty i wizje przyszłości Rabki. Czekam na zmiany.Ewidentne.Pozostaje wierzyć,że Pan sobie poradzi.B.rozsądny plan rozwoju miasta i wybudzenie społeczności z marazmu.Myśle,że mże liczyć Pan na ludzi kultury w naszym mieście.Zdolni,otwarci na zmiany,kochajacy to miasto.Pragnę uniknąć wskazywania palcem,wystarczy poczytać wpisy na Fc,kupić gazetę rabczańską,czy przejrzeć ostatnie wydania książkowe.Pełne "wydłubanej"z lamusa historii Rabki,pięknych fotografii."Zapaleńcy"sięgnęli do korzeni i historii Rabki,godnej tradycji uzdrowiska i kolorowego pejzażu miasta.To się nie wróci,ale pod madrym zarządem,na bazie "starego" Rabka znów zakwitnie...I nikt nie będzie chciał stąd wyjeżdzać.

sąsiedzka gmina
30.10.2014 06:28
IP: 217.99.203.141

Ten Pan wydaje się bardzo rzeczowym kandydatem na burmistrza i dostrzega problem który występuje również w innych gminach jak np. w mieście Mszana Dolna, a więc przez 8 lat burmistrz T. Filipiak- zarażał nas inwestycjami które dają miastu zamiast dochód to obciążają budżet tworząc w każdy miesiąc potężne koszty dla miasta i taki niedorozwój nam zafundowł ten skuteczny. I kompletny brak pomysłu na przyszłość panu Filipiakowi należy wyperswadować w dniu 16 listopada 2014roku