• Środa, 20 stycznia 2021
  • Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Informacje

Teatralne powitanie wiosny (zdjęcia i film)

Data: 21 marca 2015, Sobota / Ilość wyświetleń: 3513

RABKA-ZDRÓJ: Teatr Chrząszcz w Trzcinie obchodził dziś Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek, a jednocześnie pierwszy dzień wiosny.

Uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez Cezarego Skrockiego przeszli dziś w pochodzie przez Park Zdrojowy. Nieśli wielką kukłę – Marzannę, symbolizującą zarówno odchodzącą zimę, jak i teatr lalek.

Było głośno i kolorowo, przy akompaniamencie instrumentów dzieci wykrzykiwały: "Niech żyje wiosna! Niech żyje teatr lalek!" Oraz łamały sobie języki na językowych łamańcach. Głównodowodzący pochodu zatrzymywał się w wybranych punktach i wygłaszał manifest – pochwałę materii nieożywionej, czyli lalek, zabawek, przedmiotów, które „za nas mówiły, płakały, biły się i umierały”.

Do pochodu spontanicznie dołączali się przechodnie, niektórzy specjalnie przyszli poświętować z teatrem, niektórych przyciągnął ekscentryczny wygląd przebierańców. Na koniec wszyscy zgodnie (prawie) uznali, że Marzannę ocalą od spalenia czy topienia w przekonaniu, że niezależnie od zabobonów, wiosna i tak nadejdzie. Padła też wstępna deklaracja powtórzenia pochodu za rok, tym bardziej, że kukła i tak już jest.

red/

Galeria zdjęć