• Niedziela, 21 lipca 2019
  • Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

Informacje

Miasto przebuduje blok operacyjny, który budzi zastrzeżenia sanepidu

Data: 14 stycznia 2012, Sobota / Ilość wyświetleń: 4384

RABKA.-ZDRÓJ: Szpital Miejski otrzymał decyzję sanepidu, która informuje, że blok operacyjny nie spełnia wymagań i powinien być zmodernizowany.

- Co prawda my się nie zgadzamy do końca z tą decyzją, bo uważamy, że mamy na to czas tak jak pozostałe zakłady opieki zdrowotnej do 2016 roku, ale żeby nie zarzucono nam bezczynności i złej woli, zleciliśmy opracowanie dokumentacji – poinformowała burmistrz Ewa Przybyło. - Dysponujemy koncepcją, z której wynika, że istniejące piętro, na których znajdują się sale operacyjne, może być przebudowane w myśl nowego rozporządzenia. Pełnobranżowa dokumentacja powinna być gotowa na maj, następnie złożymy te dokumenty do starostwa powiatowego wnioskiem pozwolenia na budowę – liczymy, że będzie ono wydane jeszcze przed wakacjami, i w wakacje przystąpilibyśmy do niezbędnych remontów. Nie ma obawy, że przebudowie towarzyszyłyby jakieś utrudnienia dla pacjentów, bowiem kontrakt, który realizujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym czasie będziemy już mieli najprawdopodobniej wykonany - dodaje.

(mr)

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

nina
16.01.2012 00:37
IP: 75.3.129.164

Szpital rabczański zawsze miał najlepszych lekarzy i był szpitalem lepszym od nowotarskiego i zakopiańskiego.Teraz się zmieniło ale lekarzy ma dalej dobrych i opiekę ale niestety zaplecze słabe.Szkoda tylko,że placówka nowotarska brużdzi Rabce,chyba z zazdrości i zemsty.Zamiast współpracować to Wierzba podkopuje i ryje a tego nie powinno być.Nie ma żadnej zawiści wsród lekarzy ale osoby kierujące szpitalem mącą co odbija się na pacjentach.

zdrowy
15.01.2012 11:16
IP: 176.100.194.30

Po wykonaniu kontraktu,pacjentów będą operować w umieralni w Nowym Targu,tam wszystko jest pod nosem...

Majka
14.01.2012 16:44
IP: 83.7.126.90

Remont od lipca bo kontrakt będzie już wykonany? To ile osób można zoperować w ramach umowy z NFZ? I czy po wykonaniu kontraktu chirurdzy będą leczyć dotykiem i rozmową czy też będą siedzieć w domu na długich urlopach?