• Wtorek, 16 października 2018
  • Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

Informacje

Anna Olszyńska zostanie Honorowym Obywatelem Rabki-Zdroju

Środa, 23 maja 2012 21:45

Ciesząca się dużym szacunkiem i uznaniem dla jej pracy, była wieloletnia prezes rabczańskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, pani Anna Olszyńska, zostanie Honorowym Obywatelem Rabki-Zdroju. Będzie to wyróżnienie za jej społeczną pracę na rzecz potrzebujących. Wniosek w tej sprawie trafił już do Urzędu Miejskiego i na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 30 maja, zostanie poddany pod głosowanie.

Rabka-Zdrój: oddali honorowo ponad 26 litrów krwi

Środa, 23 maja 2012 16:33

W niedzielnej akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w salce katechetycznej Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, wzięły 54 osoby. Krew oddało 48. Dwie osoby oddały krew po raz pierwszy. Tym samym Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Nowym Targu zebrało na rzecz potrzebujących 21,6 litra krwi. Kolejna akcja planowana jest na koniec sierpnia. - Jak zwykle gorąco dziękujemy za pomoc w propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa i za wsparcie - mówi w imieniu organizatorów Agnieszka Wietrzyk.

Wystawa Wandy Porazińskiej-Janik

Środa, 23 maja 2012 13:36

RABKA-ZDRÓJ: W Galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury otwarto wystawę prac kolejnej uznanej polskiej artystki, która swoje życie częściowo związała z Rabką-Zdrojem. Po fotografiach Zofii Rydet, w galerii zawisły obrazy Wandy Porazińskiej-Janik.

Wielki sukces dzieci i młodzieży z Olszówki

Środa, 23 maja 2012 11:25

W Osielcu miał miejsce VIII Festiwal Pieśni Maryjnej „AVE MARYJA”, który jak co roku organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Parafię Rzymsko-Katolicka w Osielcu oraz Zespół Szkół w Osielcu. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. W tegorocznym festiwalu wzięło udział 37 grup. Dzieci i młodzież z Olszówki występowały w 3 kategoriach: schola kategoria młodzieżowa, schola kategoria dziecięca oraz zespół ludowy kategoria dziecięca.

Nietrzeźwy kierowca Audi A4

Środa, 23 maja 2012 10:20

Wczoraj około godz. 19 w Koninie policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Niedźwiedź, kierowcę Audi A4, który prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwym - miał w organizmie stężenie alkoholu sięgające 0.58 promila. w dodatku - jak się okazało - nie posiadał on w ogóle uprawnień do kierowania samochodami.

Made in Rabka - tym razem muzyka

Wtorek, 22 maja 2012 15:16

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec rozpoczęło przygotowania do drugiej edycji projektu Made in Rabka. W zeszłym roku stowarzyszenie przeprowadziło niezwykle udany i trafiony projekt-konkurs na Kulturowy Produkt Roku (wygrały torebki z filcu Natalii Klęsk), a w tym roku statuetka Rabcool'a ma zostać przyznana za muzykę.

41-letni mężczyzna pobity przed sklepem w Rabie Niżnej

Wtorek, 22 maja 2012 15:10

Wczoraj około godziny 22:00 w Rabie Niżnej przed jednym ze sklepów doszło do agresywnej przepychanki pomiędzy trzema mężczyznami.

Rabianki wygrały w Podegrodziu

Wtorek, 22 maja 2012 13:49

Przedstawicielki zespołu regionalnego działającego na terenie wsi Raba Niżna wzięły udział w XXX Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA, zorganizowanym przez podegrodzki Gminny Ośrodek Kultury i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

Rugbyści RC Gorce Raba Niżna wygrywają w Łodzi po dramatycznym spotkaniu

Wtorek, 22 maja 2012 12:47

W niedzielę 20 maja juniorzy RC Gorce Raba Niżna udali się do Łodzi na rewanżowy mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów z ekipą Budowlanych. Wynik spotkania był bardzo ważny, gdyż miał rozstrzygnąć, która z ekip zagra w barażach o awans do lipcowych Finałów Mistrzostw Polski.

Mszana Górna: chronią żaby przed samochodami

Wtorek, 22 maja 2012 11:42

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny w pobliżu drogi wojewódzkiej w Mszanie Górnej pojawiły się pierwsze osobniki żaby trawnej wędrującej do oczka wodnego, w którym od pokoleń, każdej wiosny odbywają gody. Był to sygnał, że akcję "Czynnej ochrony płazów 2012" czas zacząć. Jak co roku Gorczański Park Narodowy wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 4 z Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej pospieszył z pomocą migrującym płazom.