Informacje

Ranking szkół średnich - Rabka-Zdrój przegrywa z Nowym Targiem i Zakopanem, ale jest na podium

Data: 11 stycznia 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 1557

II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju zajęło 412 miejsce w rankingu liceów miesięcznika "Perspektywy". Wyżej, bo na 266 miejscu, znalazło się I LO im. Goszczyńskiego z Nowym Targu. Na trzecie miejsce na podium podhalańskich szkół średnich zepchnęło rabczańską szkołę I Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem, które uplasowało się na 292 miejscu.

I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce-Zdroju zostało sklasyfikowane w rankingu na 434, a II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu znalazło się poza pierwszą 500.

W rankingu techników Technikum Informatyczne w Zespole Szkół w Rabce-Zdroju zdobyło 56 miejsce. 39 było natomiast Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, które sklasyfikowano na 39 miejscu w Polsce.

Przypomnijmy, iż jeszcze w 2015 roku było odwrotnie. II LO im. Ks. Józefa Tischnera zajęło 280 miejsce (19 miejsce w Małopolsce), a I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera 333 (23 w województwie). Rabczańskie licea okazały się wtedy lepsze niż szkoły nowotarskie czy zakopiańskie.

(mr)

Komentarze

mieszkaniec Rabki
13.01.2017 22:45

Jak młodzież ma się uczyć skoro lokalna burmistrz nie zauważa ich wysiłku ,Pytanie dla ilu zdolnych uczniów burmistrz zafundowała jakiekolwiek nagrody a o stypendium nie wspominając ,ona woli laptopy rozdawać sołtysom żeby latali po wsiach przed wyborami.Wystarczy zauważyć jak np.Gmina Mszana Dolna każdy nawet najdrobniejszy sukces młodych ludzi nagradza.

Rabkoland
13.01.2017 11:04

Czyżby jakaś stronniczość niezależnego dziennikarza wkradłą się w tekst tego posta? Co to oznacza, że "przegrała"? Czy rok temu autor pisał w podobnym guście post "Nowy Targ przegrał z Rabką"?

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »