• Poniedziałek, 19 listopada 2018
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Informacje

Prezydent na nartach na Polczakówce (zdjęcia)

Data: 16 lutego 2017, Czwartek / Ilość wyświetleń: 8937

Dobiegła końca wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Rabce-Zdroju. Po wizycie w Liceum Romera, o której wspominaliśmy we wcześniejszym artykule, prezydent udał się na wyciąg narciarski na Polczakówce. Przez cały pobyt w mieście towarzyszyła mu m.in. burmistrz Ewa Przybyło.

Na Polczakówce prezydent założył narty i kilkakrotnie zjechał ze stoku. Zna go bardzo dobrze, bo na narty do Zarytego przyjeżdżał jeszcze jako poseł, a już dwukrotnie jako prezydent. Na wyciągu prezydent wziął udział w V Memoriale Narciarskim im. Marii Kaczyńskiej.

Podczas pobytu w Rabce-Zdroju prezydentowi towarzyszyła burmistrz Ewa Przybyło, jej zastępca Robert Wójciak, blisko prezydenta była posłanka Anna Paluch, która była głównym organizatorem memoriału. Andrzejowi Dudzie towarzyszyła też szefowa koła PiS w Rabce-Zdroju Kazimiera Warciak i Stanisław Kiersztyn ze stowarzyszenia GIL, współorganizatorzy memoriału.

W poprzednich latach z prezydentem przyjeżdżali do Rabki-Zdroju przedstawiciele rządu m.in. wicepremierzy i ministrowie Piotr Gliński i Antoni Macierewicz. W tym roku nie było nikogo znaczącego, poza pochodzącym z Limanowszczyzny wiceministrem finansów Wiesławem Janczykiem. Obecni byli natomiast podhalańscy parlamentarzyści - poseł Edward Siarka, senator Jan Hamerski, a także starosta Krzysztof Faber i radni powiatowi związani z PiS-em.

Dużo czasu zajęło prezydentowi pozowanie do zdjęć i selfie. Wiele osób prosiło prezydenta o wspólne zdjęcie, a Andrzej Duda chętnie i cierpliwie pozował do fotografii.

Wizycie prezydenta towarzyszyły duże środki ostrożności. Na każdym kroku spotkać można było policjantów, a bezpośrednio głowy państwa pilnowali funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Na Polczakówce odbyła się pikieta działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Próbowali oni umieścić na stoku napis "Konstytucja". Nawoływali do niego przez megafon o jej respektowanie. Zostali wyproszeni z terenu stacji narciarskiej przez służby porządkowe.

Mimo zapowiadanego wcześniej spotkania z mieszkańcami Rabki-Zdroju, nie doszło do niego. Początkowo prezydent miał się spotkać ze swoimi sympatykami w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju, ale spotkanie przeniesiono na wyciąg Polczakówka. Ale nie odbyło się. Prezydent przemówił do zgromadzonych, podziękował organizatorom i uczestnikom zawodów, zjadł obiad w karczmie pod wyciągiem i odjechał.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

stary grzyb z rabki
23.02.2017 13:02

Co się stało, że miłościwie panująca nam burmistrzowa nie ubrała na taką okazję swojej ulubionej spódnicy typu "bęc maryna"

OjciecDyrektor
20.02.2017 12:31

Do Pani Uli. Proszę sobie zarchiwizować swój wpis. I obejrzeć za kilka lat. A do reszty płaczących - głosowaliście, to macie :)

Ula
18.02.2017 19:27

mała satysfakcja - kodziarzy nie było nawet dziesięciu. Może warto się zastanowić dlaczego? Bo ludzie myślą i uważają, że zadymiarze racji nie mają!

emeryt
18.02.2017 07:13

do ORMO czuwa a na którym zdjęciu ty widzisz Meteora bo ja przeglądam wszystkie i go nie widzę.

ORMO czuwa
17.02.2017 17:30

Fajna impreza na zdjęciu widać TW Meteor oraz córka ormowca fajnym towarzystwem prezydent się otoczył gratuluję. Ze zwyklymi mieszkancami nie miał czasu prezydent się spotkać . Dopiero przed wyborami sobie przypomni o nas ale będzie juz zs późno.

emeryt
17.02.2017 17:19

pani Kazia z lokalnych struktur jak ją nazwano wręczyła ciupagę - a co wręczy pan Stasio ? /zapraszam ponownie do obejrzenia zdjęć/.

Przybyłowiec
17.02.2017 16:15

Liczymy na nowe medale za zasługi dla burmistrz Przybyło które otrzyma z kancelarii prezydenta. PS Wsrciakowej i Kiersztynowi też sie należą wysokie odznaczenia za lizusostwo.

rabczanin
17.02.2017 15:39

A pieska nie było do noszenia?

L.W.
17.02.2017 14:25

Wizyta Prezydenta RP to jest wydarzenie. Jawi się on jako sympatyczny i przystępny człowiek, że chce być na takiej niewielkiej sportowej uroczystości jaką jest nasz Memoriał. Myślę, że uśmiechy na twarzach osób otaczających Pana Prezydenta, na kolejnych fotografiach, świadczą o tym jak miłe i fajne było spotkanie na Polczakówce. Uczestnikom i tym, którzy w Rabce mieszkają fakt ten zapadnie w pamięci.

rabczanka
17.02.2017 13:13

Za publiczne pieniądze urządzają sobie cyrk. I to jest ta dobra zmiana !!!

ida
17.02.2017 06:14

Mimo zapowiadanego wcześniej spotkania prezydenta z mieszkańcami Rabki-Zdroju, nie doszło do niego. Czyli kolejna obietnica prezydenta nie została spełniona, tak jak wcześniej 500 zł. na KAŻDE dziecko, kwota wolna od podatku, bezpłatne przedszkola, pomoc frankowiczom ... może wasz andrzej umie jeździć na nartach ale na prezydenta się nie nadaje. Przejrzyj na oczy ciemny Rabczański narodzie który wybrałeś marionetkę na prezydenta.

Znajomy Kazi
16.02.2017 19:18

No i mamy nową rodzimą celebrytkę z Ponic, o przepraszam teraz chyba z Gdowa. Pani W. "ONA żądna prawa i sprawiedliwości", ludzie toż to tylko wołać o pomstę do nieba. Jaka to metamorfoza zaszła u tej Pani, no normalnie jak w programie "Łabędziem być". BOŻE WIDZISZ TO I NIE GRZMISZ..

wrrrrrrrrr.............
16.02.2017 18:50

Za Onetem: grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji namalowała na stoku czerwoną farbą napis "Konstytucja" oraz rozpostarła transparent z napisem "Cała Polska czyta konstytucję prezydentowi”.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »