Informacje

Poskarżyli się na głośne wieczorki taneczne w parku

Data: 11 września 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 3407

RABKA-ZDRÓJ: Do władz miasta, a także do Wojewody Małopolskiego, wpłynęło pismo od prywatnych osób, które skarżą się, że miasto nic nie robi z hałasem w Parku Zdrojowym. Do sprawy odniosła się na sesji Rady Miejskiej przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł.

- W statucie uzdrowiska jest zapis, że w strefie A mogą być organizowane imprezy do godz. 22. Musi być zachowana cisza nocna. Wieczorki taneczne kończą się o godz. 22,. Sprawdziliśmy i żaden przepis Statutu Uzdrowiska nie został złamany. Taka będzie odpowiedź z naszej strony - poinformowała przewodnicząca.

(mr)

Komentarze

kaśka
17.09.2017 11:04

Czuję ogromną potrzebę wtrącić swoje przysłowiowe trzy grosze w dyskutowanej sprawie. Ciekawi mnie skąd mają wiedzę komentujący, że skarżący się na "głośną" muzykę w parku to ludzie starsi.Komentujący "choreograf"nazywa ich moherami i zagania do klepania zdrowasiek,a może narzekający to ludzie młodzi? Rzeczywiście te wieczorki taneczne nie zakłócały ciszy nocnej uzdrowiska i zarzut, że w ogóle się odbywały jest bezpodstawny.Takie atrakcje dla przyjeżdżających nie powinny przeszkadzać,przypomnę bo może ci maruderzy zapomnieli,że spora część społeczeństwa Rabki pracuje w placówkach gdzie przyjeżdżają kuracjusze,wczasowicze ,ci którzy oczekują na podobne atrakcje. O gustach muzycznych podobno się nie dyskutuje,na pewno to musi być muzyka taneczna.Ale wiele do życzenia pozostawia cała infrastruktura i architektura całego otoczenia niewątpliwe bardzo urokliwego Grzybka.Moje poczucie estetyki dostawało wysypki na widok tych paskudnych bud z piwem,obskurnych ław poukładanych bez składu i ładu na placu .Na przyszłość to na pewno należy poprawić, bo to nie rokuje dobrze. I jeszcze jedno, rzeczywiście piratami drogowymi szalejącymi po ulicach Rabki należałoby się pilnie zająć.

kuracjusz
16.09.2017 08:14

Każdy kto choć raz był w innych uzdrowiskach jak chociażby Krynica,Polanica czy Ciechocinek wie jaki zaścianek został zrobiony z Rabki przez obecną burmistrz.

Poluśka
15.09.2017 09:03

Jeśli muzyka nie daje spac to polecam wybrac sie na owy wieczorek, ktory tak spedza sen z powiek. Pomoze na chorobe starcza, ktora zwie sie zloscliwoscia i uporczywoscia. Miasto dzieci, uzdrowisko! A w rezultacie nie ma gdzie wieczorem wyjsc. Nie mowiac o imprezach dla mlodziezy. Miasto wymiera! Jedynie co je ratuje to sanatoria dla dzieci i dziadkow. Szkoda tylko, ze nikt nie mysli o mieszkancach. A pozniej wszyscy uciekaja do wiekszych miast bo mozna zwariowac siedzac w domu. Przeszkadza muzyka w parku? Szkoda, ze nikomu nie przeszkadza fakt, ze nie mozna wyjsc do patku nawet w dzien bo nie wiadomo czy sie wroci zywym albo nie skonczy w szpitalu. Ludzie...zajmijcie sie tym, co szkodzi. Aaaa przepraszam, na to juz tym zapyzialym, siedzacym w domu aspoleczniakom odwagi brak :o

AAA
13.09.2017 14:34

marazm,stupor ,nic się w Rabce nie dzieje a jak już jakaś impreza sie pojawi - od razu protesty. masakra

rozczarowany
13.09.2017 10:06

Ludzie na całym świecie bawią się a u nas zawsze coś nie pasuje , słuchawki na uszy i spokój.Po prostu cyrk na kółkach.22 godzina latem to przecież nie noc.Staruchom wszystko przeszkadza.

Sikor
13.09.2017 06:20

Pani Orzeł dziękujemy za zaoranie

Ewa
13.09.2017 06:17

Mniej na radcę Kuklę a więcej dla Rabki

Paweł
13.09.2017 06:17

To pokazuje jakie atrakcje przez 12 lat zrobiła Przyvyło dla mieszkańców.Tylko kino i nic więcej.

Cisza jak ta
12.09.2017 22:32

Współczuję tym mieszkańcom gminy, których razi jedynie zbyt głośna muzyka (czasami na zupełnie przyzwoitym poziomie), a nie przeszkadzają im hordy współczesnych Hunów jeżdżących nocą i w biały dzień na ścigaczach, quadach, crosach i Bóg jeszcze wie na czym, po gminnych drogach, szlakach turystycznych, różnych "Patelniach" i gdzie się tylko da przy jakimś zupełnie niezrozumiałym przyzwoleniu nie tylko organów ścigania ale nade wszystko nas samych.

jaja
12.09.2017 22:15

Jak się nic w Rabce nie działo to źle, skoro Rabka zaczęła żyć zwłaszcza w wakacje to jeszcze gorzej ... ???

stara baba co zeby jak pnioki mo
12.09.2017 18:23

W Rabce choćby chciał zaoferować imprezy na wolnym powietrzu przyjezdnym,nie ma jak,zawsze się znajdzie grono kwekaczy którzy są zmeczeni życiem...Oni tego nie mieli za młodu,dlaczego inni maja mieć.Brawo kwekacze za konsekwencje w biadoleniu.Najlepiej z Rabki zrobić mieścinę dla emerytów i rencistów...Okopcie sie,tak bedzie najprosciej!

sąsiad
12.09.2017 17:48

Zniszczyć Rabkę do końca bo i tak się u nas nic nie dzieje, młodzi uciekają a wczasowicze nie chcą przyjechać bo cóż robić...aaa chodzić po parku. Podatki i klimatyczne naliczać z góry za cały rok a potem wygonić złotówki z miasta...stare osiedlowe dewoty

wiewiórka Basia
12.09.2017 12:26

I git. Wieczorki są świetne. Można tańczyć w domu. Zawsze kończą się na czas.To tylko raz w tygodniu, przez dwa miesiące, na prawdę nie ma na co narzekać. Tak się płaci za lusus mieszkania w strefie A. Co mają powiedzieć mieszkańcy Chopina koło amfiteatru?

zdegustowany
12.09.2017 09:44

Tylko że muzykę słychać na całe miasto nie tylko w Parku i jego pobliżu. Żeby to jeszcze muzyka klasyczna a nie disco polo najniższych lotów. Może osoby na wysokich szczeblach w MOKU powinny gustować w innych typach muzyki, wydając zgody. Spacerując w parku chce się słuchać odgłosów natury a nie śląskich szlagierów. Pełno żulików koło placu dla dzieci. Na pewno za głośno i w złym guście. Dawniej grali tam bez nagłośnienia dla kuracjuszy którzy świetnie się przy niej bawili.

tanecznica
12.09.2017 08:31

Pani Przewodnicząca, gdyby chociaż raz wyszła do ludzi, bo nigdy i nigdzie się nie pokazuje, i sama sprawdziła wrzaski po 22-j w parku, to by nie opowiadała głupot. W piątki i soboty wieczorki były do 23-j a nawet i dłużej.

Chora
12.09.2017 08:15

Pewnie ten co sie poskarżył to tańczyć nie umie

Choreograf
12.09.2017 00:28

Mohery właśnie w tych godzinach klepią zdrowaśki, więc może ich to wybijać z rytmu. Proponuje zmienić wieczorki taneczne na poranki taneczne i będzie OK.

ciekawski
11.09.2017 23:07

A czy piraci drogowi szalejący ulicami m. in. Chopina, Orkana, Parkową pojazdami bez tłumików lub z preparowanymi tłumikami póżnymi wieczorami i po nocach też podlegają tym zapisom statutu? Bo policja wydaje się nic nie widzieć i słyszeć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 5 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »