Informacje

Policjanci w szkole (zdjęcia)

Data: 12 września 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 617

W Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej dużą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa dzieci oraz edukacji związanej z tą tematyką. W ramach zajęć praktycznym w tym zakresie, 7 września b.r., przedszkolaki i uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu policjantami z Komendy Powiatowej w Limanowej – Henrykiem Sopatą i Maciejem Bielakiem.

Nasi podopieczni mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o bezpieczeństwie w drodze do i poza szkołą oraz o zasadach poruszania się po ulicy i chodniku - informują szkolni koordynatorzy spotkania. Goście zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na pieszych na drodze oraz o roli elementów odblaskowych.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, zadawały dużo pytań – podkreślają wychowawcy klas.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom, policjant będzie kojarzył się wszystkim jako osoba, której nie należy się bać, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc – dodają nauczycielki.

Teresa Trybus / materiały szkolne

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »