Informacje

Kapliczka w remoncie (zdjęcia)

Data: 12 września 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2409

RABKA-ZDRÓJ: Kapliczka "U Łopaty", w której 7 czerwca 1962 roku biskup Karol Wojtyła odmówił Anioł Pański wraz z mieszkańcami osiedla, doczekała się remontu.

Remont prowadzony jest z inicjatywy mieszkańców, którzy zabiegali o odnowienie XIX-wiecznej kapliczki. Finansuje go Urząd Miejski w Rabce-Zdroju. W ramach prac budynek kapliczki zostanie pomalowany w środku i na zewnątrz, wymienione nim zostaną drzwi, okienko i dach.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

do: Andrzej Babisz
15.09.2017 01:54

A gdzie jest napisane, że kapliczkę ufundowali Łopatowie??? Kapliczka u Łopaty bo tak sie na to skrzyżowane potocznie mówi i tyle. Czytaj artykuły ze zrozumieniem.

Andi mieszkaniec
13.09.2017 23:48

Kiedy my Polacy się zmienimy katolicy teraz gdy islamiści zalewają Europę powinniśmy pokazać że katolicy razem to nie ważne są zwany kto jak gdzie jakie pochwały dostanie a może napisać nareszcie ktoś ja wyrematuje bo to zabytek i pamiątka

mieszkanka
13.09.2017 11:58

A w jaki sposob i jaka kwota Urzad Miasta finansuje remont kapliczki ? ?Z t ego co wiem mieszkancy sami musza sobie sami radzic !!A tu sie pisze o U M.

Andrzej Babisz
12.09.2017 21:52

Co do kapliczki mieli Łopatowie? Kapliczkę ufundował Babisz! To na jego terenie, na tzw. "Babiszówce" została wybudowana kapliczka, pomiędzy jego domem a "Żmudzianką".

raff2008
12.09.2017 13:33

I pewnie Ewa bedzie gwiazda na otwarciu. Wybory ida.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »