• Poniedziałek, 24 września 2018
  • Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Informacje

Seniorzy zainaugurowali rok akademicki

Data: 11 października 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 815

Słuchacze Zagórzańskiego Uniwersytetu III Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki. Wydarzenie połączone było z Powiatowym Dniem Seniora i Biesiadą Zagórzańską.

Uczestniczyli w nim m.in. Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Franciszek Dziedzina - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego i Bolesław Żaba, wójt Gminy Mszana Dolna.

Celem UTW jest upowszechnianie inicjatyw edukacyjnych, aktywizacja intelektualna, psychiczna, społeczna i fizyczna osób starszych, a także poszerzanie wiedzy i umiejętności seniorów, ułatwianie kontaktów z instytucjami takimi jak służba zdrowia, ośrodki kultury, ośrodkami rehabilitacyjnymi i innymi. Patronat honorowy nad Zagórzańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku sprawuje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Źródło: Starostwo Limanowskie

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »