• Wtorek, 11 grudnia 2018
  • Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Informacje

Wspólne obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

Data: 14 listopada 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1666

Tradycją bliźniaczych samorządów – miasta i gminy Mszana Dolna – jest wspólna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z roku na rok jej program jest bardziej rozbudowany, a sama uroczystość coraz bardziej podniosła. W przeciwieństwie do Rabki-Zdroju, gdzie w obchodach wzięła udział garstka uczestników, w Mszanie Dolnej było tłumnie.

Tegoroczną uroczystość rozpoczęto na płycie mszańskiego rynku, gdzie nowi adepci jednostki Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec” w Mszanie Dolnej złożyli przysięgę. Potem oddano cześć poległym w obronie Ojczyzny. Apel Poległych odczytał porucznik Bogdan Szmidt. Na miejscowym cmentarzu przedstawiciele władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz ZHP złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na mogiłach tych, którzy oddali swoje życie za niepodległość naszej Ojczyzny.

Ks. Jerzy Raźny poświęcił odnowioną kwaterę wojskową. Licznie zgromadzone poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości prowadzeni przez Orkiestrę Dętą OSP Mszana Dolna przeszli w uroczystym korowodzie do miejscowego kościoła, gdzie podczas Eucharystii modlono się za Niepodległą. Mszy św. przewodniczył ppor. ks. Jan Zając – kapelan leśny ze Śnieżnicy; koncelebrowali ją mszańscy proboszczowie: ks. Jerzy Raźny i ks. Tadeusz Mrowiec. O oprawę muzyczną zadbał Chór Męski im. Hajduka z Mszany Dolnej oraz orkiestra dęta. Na zakończenie uroczystości Zagórzański Uniwersytet Trzeciego Wieku zainicjował wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Wspólne, miejsko-gminne święto, zakończyły się w parku miejskim, gdzie odbył się Bieg Niepodległości.

Źródło: UG Mszana Dolna, oprac. (mr)

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »