• Środa, 16 stycznia 2019
  • Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Informacje

Czy drążą tunel od strony Skomielnej Białej?

Data: 10 stycznia 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 2353

Pojawiają się pytania, czy budowa tunelu od strony Skomielnej Białej (południowy portal) rzeczywiście posuwa się do przodu, jak twierdzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, czy stoi w miejscu jak twierdzą świadkowie.

W październiku na budowie gościł minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i ogłosił rozpoczęcie prac przy drążeniu tunelu od strony Skomielnej Białej. Jest styczeń, a ci, którzy oglądali inwestycję z bliska, mówią, że prace nie idą do przodu. Z powodu osuwającej się ziemi tunel nie jest drążony tak jak ma to miejsce od strony Naprawy. Tam prace posuwają się konsekwentnie do przodu.

W sprawie głos zabrała Iwona Mikrut-Purchla z GDDKiA w Krakowie. Zapewnia ona, że nie ma opóźnień w budowie tunelu i będzie on, tak jak zapowiadano, gotowy na koniec 2020 roku. - Nie jest prawdą, że na portalu południowym nie są prowadzone roboty. 3 stycznia przeprowadzona była kontrola przez pracowników GDDKiA Oddział Kraków. Wykonawca prowadził prace przy betonowaniu przypory tunelu prawego oraz w jego sąsiedztwie tj. na murze oporowym oraz skarpie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Zaawansowane są, jak mówi, roboty przygotowawcze tzn. wykopy, umocnienie skarp, mury oporowe. - Prace na przodku są na ogół w pierwszej fazie mało widoczne z zewnątrz, gdyż są to wiercenia wyprzedzające do 20 metrów w głąb górotworu, po obrysie sklepienia kaloty ( stropu ), roboty wzmacniające górotwór (gwoździowanie, palowanie o łącznej długości kilkuset metrów schowanych w gruncie ). Dodatkowo robotnicy wykonali też umocnienie skarp wykopów, palowania i wykonanie odwiertów próbnych - dodaje.

Przypomnijmy, iż budowę tunelu prowadzi firma Astaldi z Włoch. Inwestycja kosztuje 968 milionów złotych. W ramach inwestycji budowany jest odcinek tunelowy drogi klasy S z dwukomorowym tunelem o długości ok. 2,06 km, z awaryjnymi przejściami między komorami, dwoma portalami oraz pełną infrastrukturą i wyposażeniem technicznym.

(mr), źródło: "Dziennik Polski"/ Fot. Skomielna.info

Komentarze

Qx
12.01.2018 17:34
IP: 5.172.238.1

Stara baba,a Ty też tak z przyzwyczajenia chadzasz pofilować wieczorową porą ??????

stara baba co zeby jak pnioki mo
12.01.2018 12:04
IP: 188.146.170.77

Proponuje,żeby konfidenci podeszli bliżej budowy wieczorową porą,przekonali się na własne oczy czy coś się dzieje.Widać co poniektórym we krwi pozostało kapowanie...

Z
12.01.2018 08:38
IP: 46.171.108.29

A inne odcinki jakie opóźnienie? Oj będzie się działo panie ministrze

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »