• Środa, 16 stycznia 2019
  • Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Informacje

Chóry kolędowały (zdjęcia)

Data: 10 stycznia 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 852

Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju byli organizatorami wieczoru kolęd „Gore gwiazda Jezusowi”, który odbył się w galerii „Pod Aniołem”.

Po powitaniu wszystkich obecnych przez Beatę Śliwińską, dla przybyłych na koncert mieszkańców miasta i kuracjuszy wystąpiły chór „Cantabile” prowadzony przez Zofię Zborek i gościnnie męski chór „Echo II” Katolickiego Towarzystwa Śpiewaczego z Nowego Sącza pod dyrekcją Mariana Salamona. Nowosądeczanie wykonali sześć, w większości nieznanych kolęd, natomiast chór rabczański zaskoczył publiczność rzadkimi utworami, wśród których znalazły się m.in. kolędy staniąteckie z XVI wieku, dwie kolędy ukraińskie oraz amerykańska pieśń „Chłopiec z bębenkiem”. Po wspólnych występach chórzyści z Rabki-Zdroju i Nowego Sącza połączyli w śpiewie siły, a uczestnicy spotkania otrzymali śpiewniki i wspólnie z chórzystami wykonali kilka kolęd.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 5 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »