• Imieniny: Anieli, Renaty, Kastora
Wiadomości
Data: 11 stycznia 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1661

Zmienne szczęście zawodników reprezentujących gminę Mszana Dolna (zdjęcia)

W Szczyrbskim Plesie (Słowacja) rozegrano tradycyjne zawody Slavic Cup. Na dystansie 10 km techniką klasyczną kobiet wygrała Justyna Kowalczyk (Kasina Wielka), pół minuty przed Eweliną Marcisz. Klaudia Kołodziej (Witów ski Mszana Górna) zajęła 12 miejsce.

Ponadto z klubu Witów ski Mszana Górna wystartowali: Julia Demkowska – 24 miejsce, Magdalena Murzyn – 29 miejsce, Gabriela Dawiec – 30 miejsce, Bogusław Gracz – 23 miejsce.

W Święto Trzech Króli rozegrano sprint w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Były to zawody z kalendarza FIS więc startowali zawodnicy zagraniczni. W eliminacjach bardzo dobrze pobiegła Klaudia Kołodziej zajmując czwarte miejsce po raz pierwszy przed najlepszą Słowaczką Klementową. Klaudia popełniła jednak błąd na finiszu w biegu półfinałowym wyjeżdżając na zewnętrzny tor. Pięć zawodniczek wpadło na metę równocześnie; o kolejności decydował fotofinisz bo różnice były centymetrowe. Okazało się, że Klaudia była piąta, co oznaczało jej brak w finale. Awansowała za to Weronika Kaleta zajmując w nim szóste miejsce. W trzydziestce była też Julia Demkowska – 26m, poza „30” Bogusław Gracz – 31 miejsce. W rozgrywanych równolegle Młodzieżowych Mistrzostwach Polski dziewiąte miejsce zajęła Justyna Kołodziej (LKS Witów ski Mszana Górna).

W drugim dniu rozgrywano biegi techniką dowolną. Na dystansie 10km kobiet wygrała Sylwia Jaśkowiec przed Eweliną Marcisz i trzema zawodniczkami z Ukrainy. Słabiej tym razem pobiegły mieszkanki Gminy Mszana Dolna – Weronika Kaleta była piętnasta, osiem sekund za nią ukończyła bieg Klaudia Kołodziej. Z klubu LKS Witów ski Mszana Górna Julia Demkowska była 38., Magdalena Murzyn 43., Bogusław Gracz 43., a w Mistrzostwach Młodzieżowców (U23) Justyna Kołodziej ponownie zajęła dziewiąte miejsce.

Wobec braku tras narciarskich w Polsce następne starty odbędą się w Nowym Mieście (Czechy).