• Środa, 16 stycznia 2019
  • Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Informacje

Zagórzańskie kolędowanie (zdjęcia)

Data: 11 stycznia 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1155

Orkiestra dęta wraz z jednostką OSP z Mszany Górnej tradycyjnie już rozpoczęła adorację przy żłóbku w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, która poprzedziła dziękczynną mszę świętą w intencji orkiestry i straży pożarnej. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz, Jerzy Raźny.

Podczas adoracji i mszy św. muzycy orkiestry zagrali i zaśpiewali kolędy i regionalne pastorałki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem zebranych.

W święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – członkowie tej orkiestry wraz z jednostką OSP i Chórem parafialnym z parafii p. w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej oraz miejscowym księdzem proboszczem, Marianem Bańskim i liczną grupą parafian uczestniczyli we mszy św. dziękczynnej na Jasnej Górze. Zapewnili tam oprawę muzyczną i wokalną uroczystości. Po eucharystii orkiestra wraz z chórem i jednostką OSP koncertowała w bazylice i przy żłóbku prezentując tradycyjne kolędy i pastorałki zagórzańskie.

Orkiestra wystąpiła w tradycyjnych strojach zagórzańskich, które zostały zakupione z dotacji otrzymanej z Urzędu gminy Mszana Dolna w ramach otwartego konkursu ofert oraz ze środków własnych.

Tomasz Węglarz, fot. arch. orkiestry, Biuro Prasowe Jasnej Góry

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »