• Poniedziałek, 10 grudnia 2018
  • Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

Informacje

Majeranki w Kanadzie (zdjęcia)

Data: 16 stycznia 2018, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2062

Wizyta dziecięcego zespołu regionalnego Majeranki z Chabówki w Ameryce Północnej powoli dobiega końca. Po Houston w Stanach Zjednoczonych, gdzie podopieczni Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej spędzili czas na kolędowaniu, koncertowaniu i zwiedzaniu, udali się oni do Toronto w Kanadzie.

Także i tu program pobytu mają wypełniony. Majeranki kolędowały m.in. w kościele św. Teresy oraz St. Gregory w Etobicoke, w kościele De Mazenod w Brampton, a także wystąpili podczas koncertu "Concert of Polish Christmas Carols Christ is born - Bóg się rodzi", wspólnie z Toronto Sinfonietta Ensemble oraz Novi Singers Toronto w Islington United Church. Była też wizyta w domu seniora Wawel Willa, kolęda w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w St. Catharines, w parafii św. Piotra, Mississagua, w Scarborough, Oshawa i Mississauga, gdzie spotkali się z burmistrz tego miasta. W wolnych chwilach dzieci, młodzież i opiekunowie zwiedzali miejscowe atrakcje m.in. CN Tower, Ripley's Aquarium of Canada oraz Niagara Falls.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »