• Niedziela, 17 lutego 2019
  • Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

Informacje

Radny i wójt pokłócili się o pieniądze na wyjazd dzieci na kolonię

Data: 7 lutego 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 2034

Czy to kolejna kłótnia między radnym Piotrem Dollem, a wójtem Bolesławą Żabą, czy już kampania wyborcza, jak twierdzi ten drugi? Lider opozycji i wójt gminy Mszana Dolna pokłócili się na sesji o pieniądze na wyjazd adeptów straży pożarnej na kolonię do Margonina.

Radny Doll miał pretensje do wójta, że dał tylko połowę pieniędzy (14,5 tys. zł) na obóz wypoczynkowo-szkoleniowy dla dzieci z gminy Mszana Dolna, w szczególności należących do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (kolonia w Margoninie). Tymczasem, jak dodał, koszty wyjazdu sięgają 30 tys. zł.

- Nie daje pan Dollowi - grzmiał na sesji radny z Lubomierza, zarzucają wójtowi, że krzywdzi dzieci tylko dlatego, że współorganizatorem wyjazdu jest jego przeciwnik polityczny, czyli on.

- Pan jest chory dzisiaj - odparł oburzony wójt.

A Doll wyliczał na co zabraknie, z powodu decyzji wójta, dzieciom udającym na kolonię. Nie pójdą do Muzeum Państwa Polskiego, na rejs Statkiem Piratów czy do ZOO. - Dał pan na autobus, ale nie na resztę. My dopłacamy do tego, rodzice dają po 250 zł, cała kadra pracuje charytatywnie. Bardzo proszę pana, żeby te pieniądze się znalazły - łagodził nieco ton.

- W Polsce można mówić wszystko, co się chce, ale nie może być tak, żeby opowiadać różne bzdury. Pan tutaj cały czas mówi, że wójt, wójt i wójt, a to komisja rozdziela pieniądze. Pan sobie pozwala osobiste wycieczki w stosunku do mnie. Wiadomo, że nikt nie jest pana konkurentem tylko wójt, dlatego opowiada pan różne rzeczy i inwektywy. Jakbyśmy mieli budżet z gumy, to byśmy pozwolili sobie na to, żeby wszystkim organizacjom dawać 100%. Ale mamy organizacji dużo i wszyscy występują o wielkie środki. To nie jest tak, że my mamy tylko Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, bo mamy zespoły, remizy, i wszyscy by chcieli, żeby dać im po 100 tys., a to nie jest możliwe. Przyznajemy takie dotacje, na które nas stać. Pana stać na wszytko? - pytał Bolesław Żaba.

- Pan będzie dymił, bo to oczywiście panu służy, bo to woda na młyn dla niezadowolonych mieszkańców. Pan mówi, że wójt Żaba, a to rada gminy wydawała opinię, ale pan przypisuje wszystko wójtowi. Bądźże pan normalny - apelował do radnego.

- Te obozy są po to organizowane, bo za chwilę gmina będzie miała piękne remizy, ale nie będzie miała pięknych strażaków ochotników, którzy będą ratować mienie mieszkańców. W te dzieci warto zainwestować, żeby byli z nich kiedyś strażacy – upierał się Piotr Doll.

- Ale przecież nie pozbawiliśmy ich możliwości wyjazdu – wyjaśniła mu wójt i wspólnie z wicewójt Katarzyna Szybiak tłumaczyli, że gmina stara się wspierać rozwój wszystkich dzieci z terenu gminy.

Dyskusja skończyła się na niczym.

(mr)

Komentarze

poeta
08.02.2018 11:34
IP: 83.14.4.202

Wyborca, trafiłeś w sedno.... masz talent do trafnej oceny i dowcipnie! Brawo

lasso
08.02.2018 00:12
IP: 94.254.148.68

Skoro Gmina sponsoruje organizacje z zewnątrz przykład Stowarzyszenie "Budujemy Sukces" Poręba Wielka. A dla gminnych organizacji brakuje środków. To coś mi się tu nie zgadza???

trafny
07.02.2018 22:52
IP: 77.254.157.209

Panie Doll co pan jest w stanie sam załatwić?Naprawdę nic?Medialny to pan naprawdę nie jest

Doll rozmija się z prawdą
07.02.2018 19:01
IP: 83.10.27.46

Panie Doll, gdzie pan był w styczniu kiedy można było za pośrednictwem Komendanta Powiatowego PSP zgłaszać organizowane obozy MDP i uzyskać dofinansowanie w kwocie do 700,00 zł na jednego uczestnika. No gdzie? Przecież wszyscy wiedzą że robisz zadymę dla zaistnienia przed wyborami. W pełni wyczerpujesz znamiona totalnej opozycji. DNO. Masz czelność zarzucać wójtowi że krzywdzi dzieci - hipokryzja.

Strażak
07.02.2018 15:27
IP: 213.25.107.28

Panie Dol, pieniądze na dofinansowanie obozów MDP oferuje Komendant Główny PSP w kwocie do 700zł na jednego uczestnika !!!! Wiem, że to inna opcja polityczna ale proszę się przełamać i jeśli Panu tak zależy na wyjeździe dzieci.

wyborca
07.02.2018 14:08
IP: 83.22.250.156

Różne są pasje, powołania Często je późno poznajemy Zdarza się także, że w swym życiu Z tym powołaniem się miniemy. Z tego, co widać, radny gminy Właśnie odnalazł powołanie I jako człowiek wszystkich mediów Radnym medialnym pozostanie. Gdy nie ma mediów radny milczy gdyż nie ma nic do powiedzenia widok kamery w sali obrad radnego diametralnie zmienia. Budzi się szybko z błyskiem w oku Wstaje natychmiast atakuje Zgłasza protesty , oświadczenia Wszystkich obecnych zaskakuje. W jego mniemaniu my wyborcy jesteśmy ludzie aż tak prości że doceniamy radnych z gadką choć tkwią w marazmie bezczynności. Lecz wbrew myśleniu tego Pana Ludzie rozumy swoje mają i oprócz gadki byle jakiej innych też działań wymagają.

opiekun
07.02.2018 13:49
IP: 83.26.232.3

Panie radny Doll przeciez ma pan aspiracje na wojta , prosze pozyskac druga czesc pieniedzy od sponsorow . Co pan chcial tylko gminna kase doic ? Pan wojt i tak duzo daje az polowe. Prosze nie zapominac ze sa jeszcz e inne wioski nie tylko Lubomierz . Wszystka mlodziez w gminie jest jednakowa i wszyskim sie cos nalezy nie tylko panu . Prosze pokazac swoje zdolnosci i cos samemu zalatwic , nie czekac tylko na gotowe.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »