• Niedziela, 17 lutego 2019
  • Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

Informacje

Zdobyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie

Data: 12 lutego 2018, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 632

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w ramach Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej zdobyła Grupa Kolędnicza „Z Gwiazdą” Zespołu Regionalnego „Kasinianie -Zagórzanie”.

Komisja w składzie: Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog, Benedykt Kafel-etnograf, Dorota Majerczyk – etnolog, Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy sklasyfikowała zespół z Kasiny Wielkiej po obejrzeniu występów 50 grup kolędniczych z województw: małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

W radosnej atmosferze góralskiego karnawału można było w ciągu trzech dni (8-10.02.2018r.) obejrzeć „Żywą szopkę”, „Herody”, ”Trzech króli”, kolędników „Z gwiazdą”, „Z turoniem”, „Z rajem”, „Z konikiem”, „Pasterzy”, „Fedory”, „Dziady noworoczne”,”Droby” oraz szopki lalkowe. Cały ten barwny korowód postaci jest świadectwem na żywą wciąż jeszcze tradycję przeżywania czasu Bożego Narodzenia w naszym kraju.

Elżbieta Ciężadlik

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »