• Środa, 16 stycznia 2019
  • Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Informacje

18-letni rabczanie zostaną zbadani przez komisję wojskową

Data: 22 lutego 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1349

Między 22 a 26 marca młodzi mężczyźni z rocznika 1999 z terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój będą musieli stawić się na wojskową komisję lekarską w Nowym Targu.

Ruszyła doroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu nowotarskiego. 19 lutego starosta Krzysztof Faber oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu mjr Piotr Drozd uroczyście zainaugurowali pracę Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Nowotarskiego.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia. Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Oprócz nich stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 1997-1998, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności. Do poboru staną również mieszkańcy miasta i gminy Rabka-Zdrój, którzy będą wzywani na komisję w dniach 22.03-26.03.

Wezwanie do kwalifikacji wojskowej obejmuje również kobiety urodzone w latach 1994-1999 – absolwentki lub studentki kierunków medycznych, weterynaryjnych lub psychologicznych. Stawić się przed komisją powinny także osoby, które zgłosiły się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej, ale nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej (kategorii).

Więcej informacji o kwalifikacji oraz plan pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Nowotarskiego w 2018 roku znajduję się na stronie: www.nowotarski.pl.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Komentarze

Stara baba co zęby jak pnioki mo
22.02.2018 23:46
IP: 188.146.32.106

Widać jak pokraki garbate wyglądają,większość czasu spędzają przy kompach a za kilka lat jeszcze ich ślepota dopadnie.Nadają się do armii zbawienia ????

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »