• Środa, 16 stycznia 2019
  • Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Informacje

Zakończyła się V Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Data: 28 lutego 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 1276

Tegoroczna edycja ściągnęła do miasta około tysiąca słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju i zagranicy. Udało się rozegrać wszystkie konkurencje, mimo siarczystego mrozu, który we wtorek dawał się seniorom we znaki.

Przy amfiteatrze, gdzie odbyła się we wtorek po południu ceremonia zamknięcia Senioriady i ogłoszenia wyników, stanęły koksiaki. Można się było ogrzać. Seniorzy dreptali też w miejscu, tańczyli do muzyki, żeby nie zmarznąć, a organizatorzy przyspieszyli nieco, żeby niepotrzebnie nie przeciągać uroczystości.

Przez cały wtorek seniorzy rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach. Na koniec ogłoszono wyniki, indywidualne i grupowe. W klasyfikacji generalnej na najwyższym stopniu podium stanął Uniwersytet Trzeciego Wieku z Gliwic, na drugim z Rabki-Zdroju, a na trzecim z Józefowa. Medale wręczała najlepszym burmistrz Ewa Przybyło w towarzystwie swojego zastępcy Roberta Wójciaka.

Sporym dorobkiem medalowym mogą pochwalić się słuchacze Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy z Rabki-Zdroju triumfowali w takich konkurencjach jak rzut do celu (Zdzisław Florek), Bieg 60+ (Maria Zachara) i Bieg 70+ (Wanda Putiatycka), srebro wywalczyli w Biegu 60+ (Stanisław Szarawara), a brąz w Biegu 70+ (Piotr Sumara) i kręglach (Czesława Rączka).

Organizatorem Senioriady był Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Józek i wózek
02.03.2018 09:12
IP: 91.231.23.152

Z ciebie młody turysta jak z koziej d.upy trąbka.Bohaterów w gadaniu,wszedzie jest pełno,śpiki podetrzyj...

regina
01.03.2018 15:52
IP: 83.7.82.25

Szarawarski jak zwykle medialny.I jak zwykle przy ...[Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]....

Mlody turysta
28.02.2018 19:16
IP: 94.254.151.71

Same lesne dziadki,dziadownia w tej Rabce szkoda tu przebywac.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »